Konkursowe laury

  Konkursowe laury

  G. Janowczyk, M. Sowisło

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Niemieckie Emsdetten, Hengelo w Holandii i Chojnice sięgnęły po laury w konkursie "Europa Preis".
  Organizuje go Instytut Partnerstwa Europejskiego i Współpracy Międzynarodowej w Bonn. O nagrody w konkursie ubiegało się 35 niemieckich miast i ich partnerskich grodów.
  - Oceniano wszystko, co wiąże się z partnerską współpracą między zaprzyjaźnionymi miastami - wyjaśnia Arseniusz Finster, burmistrz Chojnic.

  - Od wspólnych inicjatyw, wymiany młodzieży i sportowców po spotkania, konferencje, wspólne osiągnięcia oraz bezpośrednie kontakty ludzi, firm i instytucji. Po laury sięgnął także Wydział Edukacji w chojnickimn starostwie. Przypadł mu tytuł "Samorząd na Szóstkę Województwa Pomorskiego". To wynik drugiej edycji konkursu, ogłoszonego przez Centrum Edukacji i Rozwoju EFEKTY.

  Droga do tej oceny była bardzo mozolna, bo najpierw swoich zwierzchników w samorządzie oceniali w ankietach dyrektorzy szkół.
  - Dla nas jest to najbardziej obiektywna ocena - mówi Maria Wróblewska, dyrektor Wydziału Edukacji w starostwie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo