28.10.2016
  Piątek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Rozjeżdżanie jeży go boli

  Rozjeżdżanie jeży go boli

  Grzegorz Janowczyk

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Leszek Pepliński, jeden z najaktywniejszych radnych lokalnego samorządu, ruszył na odsiecz jeżom i wiewiórkom. Ruszył, bo jak mówi, nie ma jego zgody na masowe ginięcie tych zwierząt pod kołami samochodów.
  - Sytuacja jest dramatyczna - nie ma wątpliwości samorządowiec. - Tylko w ostatnich kilku dniach na ulicy Świętopełka, w sąsiedztwie Wzgórza Ewangelickiego, znalazłem dwie martwe wiewiórki i jednego jeża. Możemy uratować te zwierzęta przed śmiercią. Wystarczy tylko chcieć. Uznałem, że nie można siedzieć bezczynnie i złożyłem w ratuszu wniosek o ustawienie tablic informujących kierowców o możliwości pojawienia się na jezdni wiewiórek albo jeży.

  Według radnego, tablice ze stosownymi piktogramami powinny stanąć w okolicach parków, Lasku Miejskiego, skwerów i zieleńców.
  Magistrat już zajmuje się pomysłem radnego Peplińskiego.
  - Jego wniosek trafił do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska ratusza - wyjaśnia Edward Pietrzyk, wiceburmistrz Chojnic. - Czekamy na opinię wydziału w tej sprawie. Rozważymy wszystkie "za" i wszystkie "przeciw".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo