Czysty Gdańsk na pocztówkach

  Czysty Gdańsk na pocztówkach

  Kazimierz Netka

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Wielka lekcja ekologii, Otwarty Uniwersytet Ekologiczny, konkursy, rywalizacje między dzielnicami - to niektóre elementy nauczania gdańszczan postępowania z odpadami. Potrwa ono 30 miesięcy.
  Hasłem tego przedsięwzięcia jest "Czyste Miasto Gdańsk". Do tej pory tak szeroko zakrojonej akcji uświadamiania mieszkańców nie było w całym kraju. Współorganizatorami są Zakład Utylizacyjny (ZUT) w Gdańsku oraz Eskadra MarketPlace.

  - Nauką postępowania z odpadami komunalnymi zostaną objęci zarówno dzieci, jak i dorośli - zapewniają zastępca dyrektora Katarzyna Jurczyga oraz Michał Turek - PR Manager firmy Eskadra MarketPlace, która wygrała przetarg na uświadamianie producentów odpadów komunalnych.

  - W programie tej ekologicznej edukacji są na przykład konkursy, ale też rywalizacje między dzielnicami. Przeprowadzony zostanie konkurs na widokówkę z Czystego Miasta Gdańska, skierowany do wszystkich mieszkańców stolicy województwa pomorskiego i okolic. Aby wziąć w nim udział, wystarczy stworzyć i przysłać do organizatorów pocztówkę, która będzie nawiązywać do prowadzonych akcji ZUT albo przedstawiać Gdańsk jako miasto nie tylko piękne i ciekawe, ale też czyste i proekologiczne.

  Prace fotograficzne, a także wszelkie projekty plastyczne czy graficzne trzeba przygotować do 30 września.Wszelkie szczegóły na temat zasad udziału w konkursie znajdują się w regulaminie, który od 10 września będzie dostępny na stronie www.czystemiasto.zut.com.pl
  Najlepsze pocztówki zawisną w powiększeniu na wystawie już w październiku br.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo