Sobota
  22.10.2016

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Bilet metropolitalny w PKP

  Bilet metropolitalny w PKP

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Być może od 1 stycznia bilety metropolitalne obowiązywać będą też w pociągach osobowych spółki PKP Przewozy Regionalne.
  Teraz bilety metropolitalne ważne są w tramwajach, autobusach i trolejbusach Zarządu Transportu Miejskiego Gdańsk, Zakładu Komunikacji Miejskiej Gdynia, Miejskich Zakładów Komunikacyjnych Wejherowo i Szybkiej Kolei Miejskiej na trasie Luzino (drugi przystanek za Wejherowem w kierunku Lęborka) - Cieplewo (pierwszy przystanek za Pruszczem w kierunku Tczewa).

  - Są prowadzone rozmowy, by bilet metropolitalny objął ofertę pociągów osobowych Przewozów Regionalnych. I to nie tylko pomiędzy Luzinem a Cieplewem, ale też na trasie Gdynia - Żukowo - mówi Hubert Kołodziejski, szef Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej.

  Dodaje on, że szefom PKP PR na Pomorzu zależało, by bilet metropolitalny w ich pociągach był ważny już od 1 października. Chcieli zrobić trzymiesięczne testy i później sprawdzić, czy taki bilet się opłaca.
  - Nie wyobrażam jednak sobie, by taki bilet dawać komuś na trzy miesiące. To musi być robione w dłuższej perspektywie - dodaje Kołodziejski.

  Na razie PKP PR i SKM rozszerzyły ofertę wspólnych biletów okresowych. Do tej pory bilety okresowe na pociągi obu przewoźników można było kupować tylko w taryfie normalnej. Od poniedziałku w sprzedaży są też bilety ze zniżką 37, 49 i 78 proc.

  Przed rozszerzeniem oferty biletu metropolitalnego trzeba będzie - poza kwestiami finansowymi - rozwiązać sprawę systemu ich kontroli w pociągach PKP PR. Kolejarze nie mają bowiem elektronicznych terminali.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo