28.10.2016
  Piątek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Codziennik kulturalny - wtorek, 2 września 2008 r.

  Codziennik kulturalny - wtorek, 2 września 2008 r.

  Tomasz Rozwadowski, Anita Białous

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Nie masz jeszcze planów na wtorek? Koniecznie zajrzyj do codziennego repertuaru "Polski Dziennika Bałtyckiego". Tam polecamy najciekawsze w danym dniu koncerty, imprezy, projekcje filmowe, spektakle czy wystawy.

  Ciężkie brzmienia w Anawie


  19.00
  Gdynia, klub Anawa, Warszawska 5
  Bilety: 10 zł


  Ledwie skończyły się wakacje, powracają poważniejsze nastroje. Na pierwszej linii frontu jest gdyńska Anawa, która zaprasza na koncert trzech zespołów - Massgrave'a z Vancouver w Kanadzie oraz Angelreich i Redeemer ze Szczecina - grających ciężkiego rocka z pogranicza brzmień punkowych i metalowych.
  Massgrave, uprawiający crust punk z elementami grindcore'a, działa od siedmiu lat i właśnie wybrał się na pierwsze w swojej karierze tournee po Europie. Zespół powołuje się na inspiracje takimi grupami jak Disrupy i Extreme Noise Terror, w swoich tekstach nie ucieka od zabierania głosu w sprawach politycznych i społecznych. Jak dotąd wydali dwa albumy, jeden całkowicie autorski, drugi wspólny z formacją Catheter. Wywodzący się z Piły, ale działający od kilku lat w Szczecinie Angelreich to z kolei ścisła czołówka polskiego metalcore'a, jeden z najbardziej radykalnych zespołów tego nurtu. Redeemer uprawia ten sam gatunek w wersji nieco lżejszej, a jego wokalistką jest Juska, grająca w przeszłości na gitarze w CF98.

  Joga powraca


  9.00
  Gdańsk, klub Żak, Grunwaldzka 195/197
  Bilety: 25-135 zł


  Po wakacyjnej przerwie znów możemy uczestniczyć w kursach jogi organizowanych w klubie Żak. Prowadzone w każdy wtorek i czwartek przez choreografkę, nauczycielkę tańca współczesnego i współzałożycielkę teatru tańca Kino Variatino, Annę Haracz, zajęcia pozwalają w bezpieczny sposób odkrywać siebie poprzez pracę z ciałem, oddechem i świadomością. W zgodzie ze swoimi możliwościami i potrzebami mogą ćwiczyć osoby o różnych predyspozycjach. Wystarczy tylko zabrać ze sobą wygodny strój (spodnie), matę, koc i pasek.

  Sekrety po czesku


  16.45
  Gdańsk, kino Helikon, Długa 57
  Bilety: 10-14 zł


  W gdańskim Helikonie do czwartku odbywać się będą przedpremierowe pokazy czeskiej komedii romantycznej "Sekrety" w reżyserii Alice Nellis. Bohaterką obsypanego Czeskimi Lwami filmu jest Julie. Kobieta ma wszystko - dorosłą córkę, młodego kochanka, bogatego męża. Meblując swój wymarzony dom, pewnego ranka uświadamia sobie, że brakuje w nim... pianina. Spontaniczne pragnienie powoduje, że Julie postanawia porzucić bezpieczną codzienność, aby odnaleźć to, co w życiu najważniejsze. Po drodze zmierzy się z przeszłością i przyszłością, zrozumie swoje uczucia i
  odkryje prawdziwe wartości.

  Metalowa uczta


  18.00
  Gdynia, Klub Muzyczny Ucho, św. Piotra 2
  Bilety: 10 zł


  To będzie koncert zdecydowanie dla miłośników bardzo mocnego uderzenia. Usłyszymy trzy zespoły z Trójmiasta poruszające się w szeroko pojętej stylistyce muzyki metalowej. Pierwszy z nich, Ajdath, istnieje od 1995 roku i gra death metal. Trio ma na swoim koncie dwa dema - "Last resurrection" (1996), "They will burn" (1999) oraz mini CD "Trangle Of Death". Pozostałe dwie formacje nie mogą poszczycić się wielkimi dokonaniami, bowiem istnieją od początku tego roku. Iubaris tworzy muzykę, którą określa jako eksperymentalny black metal. Natomiast Nechrion niedawno w gdańskim studiu Velur nagrał swoje pierwsze demo.

  Jam sessions


  20.00
  Gdańsk, Blue Time Jazz, Kaprów 19D
  Wstęp wolny


  We wtorkowe wieczory w klubie Blue Time odbywają się jam session. Gospodarzem imprezy jest perkusista Tadeusz Leszczyński. A towarzyszą mu gitarzysta Adam Koperwas, basista Kazimierz Kaszubowski, pianista Kamil Chmielowiec oraz wokalista Kazimierz Miękina. A już niebawem, bo od 11 września, również w czwartki będzie można uczestniczyć we wspólnym muzykowaniu razem z zespołem jazzowym Trick or Treat. Wstęp wolny.

  DKF Kurort


  20.30
  Sopot, kino Polonia, Boh. Monte Cassino 55/57
  Bilety: 15-30 zł (2-6 seansów)


  Dyskusyjny Klub Filmowy Kurort rozpocznie nowy cykl filmowy zatytułowany "Bohaterowie klasy robotniczej", w ramach którego zaprezentowanych zostanie pięć obrazów, m.in. Kena Loacha, Andrzeja Munka, z proletariackiego nurtu w dziejach kina. Przegląd rozpocznie film "Orkiestra" Marka Hermana. Jest to tragikomedia o górniczej orkiestrze z angielskiego miaste-czka, która mimo rychłej perspektywy zamknięcia życiodajnej kopalni - postanawia grać do końca. Kieruje nią zdeterminowany, wyznający ideologię "mimo wszystko róbmy swoje", miejscowy dyrygent. Niejakie zamieszanie w tym zgranym, szykującym się do prestiżowego występu zespole czyni nowo przybyła solistka, z zawodu ekonomistka, wynajęta przez zarząd kopalni do dokonani "ekspertyzy opłacalności", prywatnie młodzieńcza miłość jednego z bardziej narwanych członków zespołu. "Orkiestra" to uhonorowany wieloma nagrodami, znakomity obraz zręcznie łączący dramatyzm i współczucie z subtelnym humorem.
  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo