Mieszkańcy Malborka boją się znacznego wzrostu cen wody

  Mieszkańcy Malborka boją się znacznego wzrostu cen wody

  Jacek Skrobisz

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Najpóźniej za dwa lata z kranów w mieszkaniach malborczyków popłynie zdrowsza, zgodna z unijnymi normami woda. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. szykuje się do budowy stacji uzdatniania. Koszt inwestycji szacuje się na ok. 11 mln zł.
  Mieszkańców już teraz nurtuje pytanie, jak ta inwestycja wpłynie na podwyżkę cen wody. Wiadomo, że ten "artykuł pierwszej potrzeby" podrożeje, ponieważ budowa w większości ma zostać sfinansowana z kredytu, zaciągniętego przez PWiK.
  2,04 zł - tyle dzisiaj malborczycy płacą za 1 metr sześcienny wody
  - Będziemy go spłacać my wszyscy, bo PWiK będzie musiał zrobić podwyżkę, by móc uregulować zaciągnięte w banku zobowiązanie - mówią mieszkańcy.

  Dyskusja na temat sposobu sfinansowania inwestycji wydaje się być zakończona po ostatniej sesji Rady Miasta. Rajcy zgodzili się, by samorząd poręczył kredyt dla PWiK w wysokości 7,5 mln zł. Będzie on spłacany przez 9 lat, począwszy od 2012 roku.

  Magistrat "nie palił się" do budowy stacji w całości za pieniądze z budżetu miasta. Tymczasem zdaniem przeciwników zaciągania kredytu przez PWiK, właśnie taki ruch zażegnałby konieczność podniesienia cen wody. Magistrat twierdzi jednak, że wówczas inwestycja byłaby droższa o ok. połowę (wynikałoby to m.in. z wymogu płacenia podatku VAT).

  Nadal nie wiadomo, o ile w przyszłości, z powodu kredytu, może wzrosnąć cena za 1 metr sześcienny wody.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo