Przypadki doktora

  Przypadki doktora

  Hubert Bierndgarski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Doktor Zbigniew Studziński został bezprawnie zwolniony z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.
  To decyzja sędziów Sądu Okręgowego w Słupsku, którzy podtrzymali decyzję sądu niższej instancji.

  Dr Studziński, chirurg ginekolog został zwolniony w lipcu 2007 r. Toczyło się wtedy przeciwko niemu postępowanie związane z podejrzeniem o korupcję. Pod koniec ub.r. dostał nieprawomocny wyrok za przyjęcie od pacjentki 7,5 tys. zł. Uniewinniono go jednak z zarzutów żądania korzyści i wypisania zdrowej pacjentce zwolnienia lekarskiego.
  Sąd skazał go w sprawie karnej na dwa lata więzienia w zawieszeniu na cztery i 20 tys. zł grzywny. Studziński odwołał się od wyroku. Odwołał się też do Sądu Pracy w sprawie niezgodnego z prawem, jego zdaniem, zwolnienia z pracy. W styczniu tego roku sędziowie uznali rację Studzińskiego. Uznali, że Ryszard Stus, dyr. Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku bezprawnie zwolnił go z pracy. Doktor miał otrzymać 21 tys. zł. Dyrekcja szpitala odwołała się od wyroku. - Naszym zdaniem, sędziowie, wydając taki wyrok, wkroczyli w kompetencje pracodawcy, od którego zależy dobór kadry - tłumaczył Krzysztof Szymandera, pełnomocnik prawny szpitala. - Dlatego nie zgadzamy się z decyzją sądu i przygotowujemy apelację.

  Wyjaśnienia pełnomocnika nie przekonały sędziów SO w Słupsku. W rozprawie, która odbyła się w ub. tygodniu, uznali, że Studzińskiego zwolniono bezprawnie. Dyrekcja szpitala może wnieść kasację do wyroku. Nie wiadomo jednak, czy skorzysta z tej możliwości.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo