Zwycięstwo piłkarzy Cartusii w Kartuzach

Urszula Kąkol
Piłkarze GKS Cartusia pokonali Darzbór Szczecinek 4:1
Piłkarze GKS Cartusia pokonali Darzbór Szczecinek 4:1 Urszula Kąkol
W minioną sobotę piłkarze GKS Cartusia w ramach III ligi Bałtyckiej pokonali Darzbór Szczecinek 4:1. Jest to ich drugie zwycięstwo przed własną publicznością w tym sezonie.

Dwa tygodnie temu pokonali Olimpię Sztum.

Od samego początku spotkania gospodarze grali dobrze i szybko udokumentowali to bramkami. Już w 18 minucie Aleksander Peta dostrzegł źle ustawionego bramkarza Darzboru i strzałem z 25 metrów umieścił piłkę w jego bramce.

Cztery minuty później Piotr Zagórski wykorzystując nieuwagę obrońców, wykonał rzut wolny pośredni wprost na główkę wbiegającego na pole karne Piotra Karasińskiego. Ten z kolei skutecznie umieścił ją w bramce gości.

Długo też nie musieli czekać kartuscy kibice na trzeciego gola. Po błędzie obrońców ze Szczecinka, prostopadłe podanie piłki wykorzystał Arkadiusz Kordyl.

Po zdobyciu trzech bramek gospodarze rozluźnili się, a ich rywale zaczęli atakować. I to skutecznie. W 41 minucie po wykonaniu rzutu wolnego Kamil Chicewicz zdobył bramkę kontaktową. Jeszcze w ostatniej minucie pierwszej połowy Adrian Nowak był bliski zmiany wyniku, ale na szczęście Maciej Czyżniewski pewnie złapał piłkę.

Po zmianie stron goście wyszli na boisko żądni odwetu i od pierwszych minut atakowali. Przed utratą gola kartuskich zawodników kilkakrotnie uratował dobrze broniący Maciej Czyżniewski.

W 72 minucie w stuprocentowej sytuacji do podwyższenia wyniku Cartusii był Grzegorz Gruchała, który strzelając w światło bramki, trafił w nogę bramkarza Krzysztofa Kaszubowskiego. Trzy minuty później, po zespołowej akcji w polu karnym Kordyla i Karasińskiego, piłka trafia do Piotra Zagórskiego, który ustalił ostateczny wynik spotkania na 4:1.

Cartusia - Darzbór 4:1 (3:1)

Bramki: 1:0 Aleksander Peta (18), 2:0 Piotr Karasiński (22), 3:0 Arkadiusz Kordyl (28), 3:1 Kamil Chicewicz (41), 4:1 Piotr Zagórski (75)

Cartusia: Czyżniewski - Mach, Kempiński (81 Merchut), Stencel, Rubin, Kordyl (86 Dawidowski), Peta, Zagórrski, Bubieńko, Karasiński, Borkowski (58 Gruchała)

Darzbór: Kaszubowski - Kowalczyk, Sidorowicz, Sodzik, Chicewicz, Węglowski (46 Kościarz), Moroza, Koch, Romańczyk, Fijołek, Nowak (68 Borkowski)