Nowe przedszkole od września?

  Nowe przedszkole od września?

  Beata Gliwka

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Jest szansa na to, że w Człuchowie rozpocznie działalność drugie przedszkole niepubliczne.
  Jeśli tak się stanie problem braku miejsc byłby praktycznie rozwiązany. Przypomnijmy, po zamknięciu naboru, miejsc zabrakło dla blisko 80 dzieci. Rodzice wielu z nich pracują. W desperacji rozpoczęli więc szturmowanie ratusza - bo większości nie stać ani na zatrudnienie opiekunki, ani na rezygnację z pracy.

  - Budowa przedszkola nie wchodzi w grę - tłumaczył burmistrz Człuchowa Ryszard Szybajło. - Zachęcam za to do tworzenia przedszkoli niepublicznych.

  Placówka niepubliczna mo-że liczyć na 75-procentową dotację od miasta. Mimo to zainteresowanie taką działalnością nie było duże. Zwłaszcza, że czas goni. Szansę na realizację do września ma jednak pomysł przedszkola o profilu muzycznym. Z inicjatywą jego utworzenia wyszła Katarzyna Gi-lewicz-Górnaś, od lat współpracująca z przedszkolami w powiecie jako nauczycielka rytmiki, śpiewu i współorganizatorka imprez dziecięcych. Znalazłoby się w nim kilkadziesiąt miejsc. - Z pomysłem utworzenia placówki edukacyjnej nosiłam się od dawna - mówi pani Kasia. - Czy uda się go zrealizować do września? Trudno powiedzieć, bo do dopięcia pozostało jeszcze kilka spraw. Ale mam nadzieję, że tak.

  W mieście funkcjonują obecnie dwa przedszkola (publiczne i niepubliczne). - Obecnie dopłaty miasta do przedszkolaków wynoszą ponad milion zł rocznie - dodaje bur- mistrz. - Jeśli powstanie kolejne, będziemy musieli znaleźć w budżecie dodatkowo ponad 160 tys. rocznie. Ale to da się zrobić. Byle tylko powstało.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo