Obwodnica Słupska usiana pociskami

  Obwodnica Słupska usiana pociskami

  Hubert Bierndgarski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Pięć pocisków artyleryjskich i jeden moździerzowy, o średnicy 80 mm, znaleźli we wtorek rano robotnicy pracujący na terenie budowanej właśnie obwodnicy Słupska. Niewybuchy odkopano w Lasku Południowym, w okolicy Krępy. Pociski pochodzą z okresu II wojny światowej. Znaleziskiem zajęli się saperzy z Lęborka.
  Policja otrzymała zgłoszenie o godz. 9.20. Na miejscu prawie natychmiast pojawili się funkcjonariusze ze specjalnego patrolu minersko-pirotechnicznego. Miejsce znaleziska dokładnie zabezpieczono, bo pociski były niebezpieczne dla otoczenia.

  - Zagrożenie zostało określone jako pierwszego stopnia, bo jeden z pocisków miał uszkodzony zapalnik - mówił w czasie akcji aspirant sztabowy Mieczysław Berdziński z patrolu rozpoznania minersko-pirotechnicznego słupskiej policji. - Prawdopodobnie pocisk podczas uderzenia nie wybuchł. Pojawiło się więc ryzyko, że może eksplodować w każdej chwili.

  Po godzinie na miejsce przyjechali saperzy z Lęborka, którzy zajęli się niewybuchami. Pociski zostaną najprawdopodobniej zdetonowane na poligonie w Wicku Morskim. Tymczasem takich znalezisk może być na terenie budowanej właśnie obwodnicy więcej. Wszystko dlatego że część trasy będzie przebiegała przez stary poligon wojskowy.

  Nie wiadomo dokładnie, co jeszcze może się znajdować się w ziemi, tym bardziej, że poligon był wykorzystywany przez wojsko również po II wojnie światowej.

  Obecnie na trasie planowanej obwodnicy trwa wycinka drzew. Budowa drogi zacznie się 10 września. Inwestycja ma kosztować 351 mln zł. Droga ominie Słupsk od południa i odciąży miasto z ruchu tranzytowego. Będzie miała 16, 3 km. Budowa trasy ma być zakończona w 2010 roku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo