Igrzyska Europejskie 2015 w Baku. Polscy siatkarze poza podium. Szalona pogoń w czwartym secie

Niestety, polscy siatkarze nie poszli w Baku śladami pań. Podopieczni trenera Andrzeja Kowala przegrali walkę o brązowy medal z Rosjanami 1:3.

Zaskakujący przebieg miał zwłaszcza czwarty set tego pojedynku. W pewnym momencie wydawało się, że Polacy mogą już godzić się z porażką. Przegrywali bowiem 15:20. Wtedy jednak rywale się zacięli. Bardzo dobrze na zagrywce grał Grzegorz Kosok, a biało-czerwoni wyszli na prowadzenie 21:20. Niestety, końcówka partii znowu należała do Rosjan.

Nie da się jednak ukryć, że cały mecz miał bardzo wyrównany charakter. Polacy przegrali co prawda 1:3, ale w żadnej z partii nie odstawali poziomem od swojego rywala. W końcówkach setów zabrakło im jednak zimnej krwi.

Polskie siatkarki ze srebrnymi medalami igrzysk europejskich w Baku!

Podopieczni trenera Andrzeja Kowala opuszczają zatem Baku bez medalu. Ten był jednak o włos. Niewiele brakowało, a Polacy awansowaliby do wielkiego finału, bo z Bułgarią przegrali po dramatycznej walce w tie-breaku. O niektórych zawodnikach z kadry B, kibice siatkówki w Polsce na pewno jeszcze niejeden raz usłyszą.

Z Baku ze srebrnymi medalami wyjadą natomiast panie. W sobotę podopieczne trenera Jacka Nawrockiego przegrały w finale z reprezentacją Turcji.

Polska - Rosja 1:3 (24:26, 25:23, 23:25, 23:25)

Polska: Kędzierski, Konarski, Dryja, Kosok, Śliwka, Szalpuk, Wojtaszek (libero) oraz Grzechnik, Romać

Rosja: Wlasow, Kowalew, Markin, Filippow, Poletajew, Kliuka, Kabeszow (libero)