Zaniepokoił ich stan dziecka

  Zaniepokoił ich stan dziecka

  Tomasz Turczyn

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Funkcjonariusze ze sławieńskiej Komendy Powiatowej Policji skierowali do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich miejscowego Sądu Rejonowego wniosek dotyczący dwumiesięcznej dziewczynki z powiatu sławieńskiego. Wcześniej wychudzone niemowlę trafiło do szpitala.
  Lekarza, który je badał, zaniepokoił brak troski o nie u rodziców. Dlatego nie pozostawił tego bez echa. - Ostatecznie wpłynęło do nas zawiadomienie dotyczące dziecka i zajęliśmy się wyjaśnieniem okoliczności sprawy - mówi Łukasz Ochędalski, rzecznik prasowy sławieńskiej policji. - Jest ona niezwykle delikatnej materii, ale w takich przypadkach działamy bardzo szybko i zdecydowanie.

  Dlatego rzecznik nie podaje, ani miejscowości w której mieszka dziecko, ani żadnych danych osobowych.
  Co wzbudziło wątpliwości lekarza, który badał dziewczynkę? - Była niedożywiona, ale to jeszcze dało się wytłumaczyć względami medycznymi. Jednakże zastanawiający był brak troski rodziców o to dwumiesięczne niemowlę - usłyszeliśmy od Piotra Górniaka, ordynatora oddziału dziecięcego Szpitala Powiatowego w Sławnie. - Dlatego zawiadomiliśmy pielęgniarkę środowiskową i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

  To właśnie tą drogą sprawa trafiła na policję, a ta przekazała ją do sądu. - W ekspresowym tempie zleciliśmy wywiad kuratorski, który ma wykazać, w jakich warunkach bytowych żyje dziewczynka oraz jej czwórka rodzeństwa - potwierdza Sławomir Przykucki, rzecznik prasowy Sądu Rejonowego w Sławnie. - Sprawa jest w toku i czekamy na wyniki tych ustaleń. Od nich będzie zależeć dalszy rozwój wypadków. Sądzę, że w ciągu kilku najbliższych dni powinniśmy poznać opinię dotyczącą tej rodziny.

  Zarówno Przykucki, jak i policjanci zapewniają, że nikt nie przesądza o ewentualnym zaniedbaniu rodziców. Ale podkreślają, że w tym przypadku najważniejsze jest dobro dziecka i dlatego otrzymanemu zawiadomieniu nadano szybki bieg urzędowy.

  Do tematu wrócimy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo