Truskawkobranie 2015 w Brodnicy Górnej pod Kartuzami...

  Truskawkobranie 2015 w Brodnicy Górnej pod Kartuzami [PROGRAM]

  Magdalena Damps

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Truskawki królować będą na Złotej Górze w Brodnicy Górnej pod Kartuzami. O godzinie 16.40 w sobotę rozpoczyna się tam Truskawkobranie - dwudniowa impreza na cześć najsłodszych owoców w kraju.
  Truskawki z Kaszub - najlepsze na świecie!

  Truskawki z Kaszub - najlepsze na świecie! ©Magdalena Damps

  Kaszubskie maleny są wpisane na listę produktów tradycyjnych województwa pomorskiego. Ich nazwę zarejestrowano też jako Chronione Oznaczenie Geograficzne. Na święto truskawki corocznie przybywa kilkunastu plantatorów. W tym roku pojawi się również Kaszubskie Stowarzyszenie Producentów Truskawek. Na stoisku jego przedstawicieli skosztować będzie można właśnie certyfikowanej kaszubskiej maleny.

  - Truskawki będziemy zbierać przed samym Truskawkobraniem, w sobotę rano - mówi Kamila Cichosz z biura Kaszubskiego Stowarzyszenia Producentów Truskawek. - Zapraszamy na nasze stoisko w sobotę i w niedzielę. Będziemy promować kaszubską malenę, to skarb naszego regionu.


  W tym roku sezon truskawkowy zaczął się z pewnym opóźnieniem.
  - Niektórzy dopiero rozpoczynają zbiory, ale na Truskawkobraniu tych owoców na pewno nie zabraknie - zapewnia pani Kamila. - Bardzo wiele osób dzwoni do nas i pyta o maleny, nawet z Warszawy.

  W sobotę podczas Truskawkobrania wystąpi półfinalista show "Must Be The Music," znany w Trójmieście i lubiany zespół reggae Majestic. Wieczorem na brodnickiej scenie królować będą taneczne rytmy disco polo. Wystąpią Etna i Exelent.

  W niedzielę początek truskawkowej biesiady zaplanowano na godzinę 14. Gwiazdami tego dnia imprezy będą Hubert, Dawid Kwiatkowski i Sylwia Grzeszczak.

  W trakcie niedzielnej zabawy poznamy laureatów konkursu na najlepsze truskawkowe danie i najładniejsze stoisko. Wybrana zostanie też truskawkowa miss. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

  Na Truskawkobranie kursować będą autobusy specjalnej linii T Gryfu.

  Zobacz szczegółowy PROGRAM Truskawkobrania 2015

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo