Egzamin gimnazjalny 2011: Test matematyczno-przyrodniczy...

Egzamin gimnazjalny 2011: Test matematyczno-przyrodniczy (ARKUSZ TESTU I ODPOWIEDZI)

red.

Dziennik Bałtycki

Aktualizacja:

Dziennik Bałtycki

Egzamin gimnazjalny 2011: Test matematyczno-przyrodniczy (ARKUSZ TESTU I ODPOWIEDZI)

©Grzegorz Mehring

We wtorek uczniowie pisali test gimnazjalny z wiedzy humanistycznej. Wśród pytań znalazły się zagadnienia języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, plastyki i muzyki. W środę uczniowie gimnazjum będą pisali test matematyczno-przyrodniczy.
Egzamin gimnazjalny 2011: Test matematyczno-przyrodniczy (ARKUSZ TESTU I ODPOWIEDZI)

©Grzegorz Mehring

Uczniowie w Polsce będą pisali takie same testy. Prace zostaną zakodowane; sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych.

ZOBACZ ARKUSZ TESTU MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZEGO I ODPOWIEDZI
* Odpowiedzi przygotowali nauczyciele Gimnazjum nr 29 im. Jana Kochanowskiego w GdańskuWe wtorkowym teście z wiedzy humanistycznej znalazły się pytania z języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, plastyki i muzyki.

Zobacz rozwiązania testu humanistycznego

Testy próbne dla gimnazjum z ub. roku z odpowiedziami

Środowy test matematyczno-przyrodniczy sprawdzi wiedzę z biologii, geografii, chemii, fizyki i matematyki.

W czwartek uczniowie będą mieli test z wybranego przez siebie języka obcego. Wśród języków, z których można zdawać egzamin, są: angielski, niemiecki, rosyjski, francuski, hiszpański i włoski.

Poćwicz z testem z j.angielskiego z ub.roku

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może przystąpić do egzaminu we wtorek, środę i czwartek, to będzie go pisać w drugim terminie - 6, 7 i 9 czerwca. Uczeń przyłapany na ściąganiu podczas sprawdzianu musi przystąpić do niego jeszcze raz. Jeśli uczeń przystąpi do egzaminu i napisze go słabo, a równocześnie uzyska oceny pozytywne na świadectwie na zakończenie III klasy, to i tak ukończy gimnazjum.

Egzamin gimnazjalny 2011: W czwartek test z języka obcego

Wyniki egzaminu uczniowie poznają w połowie czerwca.

Powtórka egzaminu gimnazjalnego, by poprawić jego wynik, nie jest możliwa. Wynik egzaminu z części humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej. Test z języka obcego ma tylko diagnozować jego znajomość przez ucznia.

Uczeń gimnazjum może ubiegać się o przyjęcie do trzech szkół ponadgimnazjalnych jednocześnie. O przyjęciu do szkoły ponadgimnazjalnej decydują: liczba punktów uzyskanych przez kandydata za oceny na świadectwie z wybranych przedmiotów i za inne osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum oraz liczba punktów za wyniki egzaminu gimnazjalnego. W szkołach lub klasach dwujęzycznych może być dodatkowo przeprowadzony sprawdzian uzdolnień kierunkowych.

Testy gimnazjalne 2011. Wszystko o egzaminach w jednym miejscu

Z egzaminu gimnazjalnego zwolnieni są laureaci i finaliści olimpiad i konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim lub ponad wojewódzkim.

Środa i czwartek będą w części gimnazjów dniami wolnymi od lekcji; decyzje w tej sprawie podejmują dyrektorzy szkół.

Tegoroczny egzamin gimnazjalny będzie ostatnim przeprowadzanym według dotychczasowych zasad. W przyszłym roku szkolnym - 2011/2012 - egzamin gimnazjalny zdawać będzie pierwszy rocznik gimnazjalistów uczących się zgodnie z nową podstawą programową. Ich egzamin będzie składał z takich samych części jak dotychczasowy, ale każda część będzie miała inną strukturę - w części humanistycznej wyodrębnione będą zadania z języka polskiego, a w części matematyczno-przyrodniczej - zadania czysto matematyczne. Według MEN, umożliwi to obserwację postępów, jakie uczniowie poczynili w tych przedmiotach na różnych etapach swojej nauki - na zakończenie szkoły podstawowej, na egzaminie gimnazjalnym i na maturze.

Zmieniona będzie także część egzaminu sprawdzająca znajomość języka obcego. Będzie ona podzielona na dwa poziomy: podstawowy i rozszerzony. Do grupy języków obcych, z których obecnie można zdawać egzamin, dojdzie język ukraiński.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Załączniki (2)

Komentarze (3)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
kto przygotowywał odpowiedzi?

kuba (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 46 / 56

Czy moglibyście wymienić z imienia i nazwiska nauczycieli odpowiedzialnych za przygotowanie arkusza odpowiedzi, który umieściliście na stronie?
Bo ja jestem ciekaw kto to taki, że uczy nasze...rozwiń całość

Czy moglibyście wymienić z imienia i nazwiska nauczycieli odpowiedzialnych za przygotowanie arkusza odpowiedzi, który umieściliście na stronie?
Bo ja jestem ciekaw kto to taki, że uczy nasze dzieci, a sam wybiera błędne odpowiedzi. Np. ta, że od podłączenia źródła prądu zmienia się opór opornika.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
:/

... (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 29 / 51

truuuudnyyy :/

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Wasze wrażenia po teście mat

ja (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 51 / 62

Jakie macie wrażenia po teście matematyczno-przyrodniczym, trudny był?

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

NASZE AKCJE

Wideo