Pociągi na Pomorzu nie zostaną wstrzymane. Strajku nie...

  Pociągi na Pomorzu nie zostaną wstrzymane. Strajku nie będzie!

  Paweł Durkiewicz

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Strajk generalny maszynistów, zapowiadany na noc z niedzieli na poniedziałek, nie dojdzie do skutku

  Strajk generalny maszynistów, zapowiadany na noc z niedzieli na poniedziałek, nie dojdzie do skutku ©Paweł Relikowski/ archiwum PP

  Pomorscy pasażerowie Przewozów Regionalnych mogą odetchnąć z ulgą. Strajk generalny maszynistów, zapowiadany na noc z niedzieli na poniedziałek, nie dojdzie do skutku. Pomorska załoga spółki zrezygnowała z udziału w strajku.
  Strajk generalny maszynistów, zapowiadany na noc z niedzieli na poniedziałek, nie dojdzie do skutku

  Strajk generalny maszynistów, zapowiadany na noc z niedzieli na poniedziałek, nie dojdzie do skutku ©Paweł Relikowski/ archiwum PP

  - W wyniku porozumienia Oddziału Pomorskiego Przewozów Regionalnych w Gdyni ze stroną społeczną pracownicy tego Oddziału nie przystąpią do planowanej na północ dnia 29 czerwca akcji strajkowej – poinformował Jan Derdowski, rzecznik prasowy pomorskiego oddziału Przewozów Regionalnych z siedzibą w Gdyni.

  Zły początek lata: paliwo podrożeje, a kolejarze ustalają szczegóły strajku


  Wszystkie połączenia zaplanowane na początek sezonu urlopowego będą prowadzone zgodnie z rozkładem. Jako, że do strajku nie dojdzie także w województwach ościennych, normalnie kursować będą także pociągi na trasach wykraczających poza Pomorze.

  Dziś wyjaśni się, czy strajk w Przewozach Regionalnych zostanie odwołany także w innych regionach Polski. Związek Zawodowy Maszynistów domaga się 5-letnich gwarancji zatrudnienia, działań na rzecz ratowania spółki, a także dymisji minister infrastruktury i rozwoju, Marii Wasiak.


  Dlaczego maszyniści chcieli strajkować?

  Do strajku maszynistów mieli przyłączyć się pozostali pracownicy PR, a być może również załogi innych spółek kolejowych.
  Do swoich dotychczasowych postulatów (podjęcia działań na rzecz ratowania spółki, a także 5-letnich gwarancji zatrudnienia) związkowcy dodali ostatnio kolejny - zmiany w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju.

  Maszyniści obwiniają bowiem minister Marię Wasiak za doprowadzenie firmy do "katastrofalnej sytuacji ekonomicznej i przewozowej", a także "utrwalanie patologicznej sytuacji w organizacji kolejowych przewozów regionalnych, która nastąpiła po wdrożeniu Ustawy o usa-morządowieniu przewozów regionalnych". W liście otwartym skierowanym do premier Ewy Kopacz kolejarze domagają się odwołania minister Wasiak z zajmowanego stanowiska, a także pilnego spotkania w sprawie zażegnania kryzysu w spółce.


  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo