Kobiety wzięły główne role w polityce [KOMENTARZ]

  Kobiety wzięły główne role w polityce [KOMENTARZ]

  Mariusz Szmidka

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Miesiąc czerwiec przejdzie do historii jako najzimniejszy od kilku lat. Tymczasem w polityce wręcz przeciwnie, będzie on zapamiętany jako jeden z najgorętszych okresów - ujawnienie zapisów afery podsłuchowej, głęboka rekonstrukcja rządu, konwencje polityczne dwóch największych partii - PO i PiS, czy próba odwołania lidera ludowców.
  Kobiety wzięły główne role w polityce [KOMENTARZ]
  Wszystko dlatego że po wyborach prezydenckich wygranych przez Andrzeja Dudę politycy od razu wkroczyli w kampanię parlamentarną, bo jesienią czekają nas kolejne wybory - do Sejmu i Senatu. Dlatego partie dwoją się i troją - jedni żeby poprawić swój wizerunek, odbudować wiarygodność i zaufanie społeczne, a inni żeby zmobilizować swój elektorat i zwiększyć poparcie społeczne do poziomu gwarantującego im samodzielne rządzenie. Podczas konwencji doszło do pierwszego zderzenia dwóch pań - premier Ewy Kopacz z PO z kandydatką PiS na ten urząd Beatą Szydło. Ta pierwsza wzywa do debaty, obiecuje bezpłatny przejazd autostradą A1 w wakacje i doprowadza do wyboru kobiety na marszałka Sejmu.
  A druga podtrzymuje to, co zapowiedział w kampanii prezydent elekt, m.in. obniżenie wieku emerytalnego i zwiększenie kwoty wolnej od podatku. Komu zaufają Polacy? Tego dowiemy się po jesiennych wyborach.

  Jedno jest pewne. Po sukcesie Pawła Kukiza wyraźnie widać, że niemal wszystkie partie - rządzące, opozycyjne, a zwłaszcza nieistniejące - zaczęły dostrzegać młodych i ich potrzeby - brak pracy, brak mieszkań, brak ścieżki kariery. Bo pozyskanie młodych może się okazać kluczem do sukcesu wyborczego. Na razie młodych najbardziej przekonuje hasło antysystemowości Kukiza i jego osławionych JOW-ów, które rzekomo mają "rozsadzić zabetonowaną scenę polityczną". Zaś przykład Anglii pokazuje, że JOW-y utrwalają dotychczasowy układ władzy ustawodawczej. Ale nie sądzę, że w tej kampanii główną rolę odgrywać będą wyborcze programy. Raczej emocje, hasła i wycofanie polityków niebudzących zaufania. Taki właśnie mamy klimat polityczny. Może więc lepiej, zamiast polityki, wybrać wakacyjny wypoczynek.

  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo