Marcin Łukowicz zdobył 5 medali

Marcin Łukowicz (wychowanek sekcji pływania PCM Garczyn) zdobył 5 medali w czasie Mistrzostw Polski w Pływaniu w Płetwach, które odbyły się w Gliwicach.

W swoim pierwszym starcie, zawodnik z Kościerzyny wywalczył brązowy medal w konkurencji 200 m. BF (dwie płetwy). W konkurencji 800 PP (monopłetwa), uzyskał 2 pozycję w swej kategorii wiekowej oraz juniorów.

Kolejny krążek, tym razem brązowy, zdobył w konkurencji 400 PP. To osiągnięcie zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ nasz zawodnik wcześniej wziął już udział w dwóch konkurencjach, w dodatku na długich dystansach. W kolejnym wyścigu, na 50 BF zajął czwartą pozycję. Medal był w zasięgu ręki, bo zabrakło mu zaledwie 0,001 s.

W kolejnym dniu zawodów M. Łukowicz zajął drugie miejsce na dystansie 100 BF. Otarł się o mistrzostwo kraju, bo do pierwszej lokaty zabrakło mu 0,06 s. W ostatnim wyścigu na 50 PP uplasował się na 5 pozycji. Dodajmy, że swymi wynikami, pływak z Kościerzyny zrobił wielką niespodziankę swojej rodzinie: mamie Beacie, wujkowi Wojtkowi oraz trenerowi Michałowi Zarachowi. Ten ostatni podkreślił, że wyniki są znakomite, tym bardziej, że jego podopieczny odbył kilka treningów, tuż przed zawodami.