Mieszkańcy Gdańska Wrzeszcza nadal narzekają na hałas ze...

  Mieszkańcy Gdańska Wrzeszcza nadal narzekają na hałas ze stadionu Gedanii

  Maciej Pietrzak

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Choć w ubiegłym tygodniu prezes Gedanii SA Zdzisław Stankiewicz zapewniał na naszych łamach, że na terenie stadionu zgromadzono wystarczającą ilość ziemi pod inwestycję, to w weekend na obiekt dalej zjeżdżały wywrotki.
  Mieszkańcy Gdańska Wrzeszcza nadal narzekają na hałas ze stadionu Gedanii

  ©Przemek Świderski

  Facebookowy profil "Gedania - STOP bezprawiu na historycznych terenach" zalała kolejna fala zdjęć i filmików przedstawiająca pracę przesiewarek i ciężarówek.

  - Sobota, 20 czerwca, od godz. 7 rano na terenie Gedanii przy ul. Kościuszki praca wre na całego! Nadal przywożą odpady, gruz (ten najlepszy pod inwestycje). Właśnie zaczęła pracować przesiewarka (jest hałas i drgania), która oczyszcza ziemię, następnie jest ona wywożona z Gedanii - informują mieszkańcy zrzeszeni na stronie.

  Jeden z filmów pokazuje, jak ziemia z Gedanii transportowana jest w celach usługowych na różne budowy w Gdańsku, m.in. na Ujeścisku. Do tych materiałów odniósł się wczoraj prezes Stankiewicz.


  - Z moich informacji wynika, że ziemia nie jest już przywożona, tylko wywożona. Kurzyć się przestało, bo padał deszcz. Teraz przygotowujemy teren pod inwestycję, która - jak przypominam - była uzgodniona z prezydentem Adamowiczem. Mam jego stanowisko na piśmie, w którym zaakceptował brak dużego boiska w planie zagospodarowania tego miejsca. Co do drgań, to myślę, że mieszkańcy trochę przesadzają, ale oczywiście przepraszam za wszelkie niedogodności. Przesiewarka powinna zakończyć swoją pracę w ciągu półtora tygodnia - mówi Stankiewicz.

  Jednocześnie prezes podkreśla, że nie kontroluje firm, które wywożą ziemię i gruz z Gedanii. Nie wie, gdzie te materiały trafiają, zaznacza, że klub nie ma z tego żadnych profitów.

  - Oczywiście, zdyscyplinuję naszych podwykonawców. Jeśli rzeczywiście jakieś materiały zostały jeszcze zwiezione w weekend, to bez mojej wiedzy - zapewnia.

  Prezes Stankiewicz zaapelował w poniedziałek o trójstronne spotkanie z prezydentem i jego urzędnikami oraz z mieszkańcami.
  Władze miasta jeszcze nie odniosły się do propozycji. Z drugiej strony władze klubu zamierzają kontynuować ofensywę przeciwko prezydentowi.

  Czytaj więcej na ten temat: Góry ziemi i gruzu na stadionie Gedanii. Coraz ostrzejszy konflikt między spółką a magistratem

  Chcą odebrania Pawłowi Adamowiczowi licencji radcy prawnego. Uważają, że jego wpis na stronie z ubiegłej środy uderza w etykę tego zawodu, podważając wcześniejsze, korzystne dla Gedanii SA rozstrzygnięcie sądowe w kwestii przyszłości obiektu.

  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze (19)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zarzuty

   Mieszkaniec Wrzeszcza Dolnego (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Adamowicz powinni Tobie postawić kolejne zarzuty za to,że wstrzymujesz rozwój mojej dzielnicy. Kończ Waść wstydu oszczędz. Kompromitujesz Gdańsk i Gdańszczan.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do Redakcji Dziennika Bałtyckiego

   Oceniający (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Awaria systemu oceniającego opinie. Klikam i nic.Zmieńcie informatyka,bo nie podejrzewam Was o manipulację.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Niszczyciel sportu gdańskieg

   kibic (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Do pytań pana Chmieleckiego w stronę pana Adamowicza dołożę jeszcze dwa:
   Czy prawdą jest, że Zarząd Gedanii zwrócił się do pana Prezydenta z ofertą przekazania klubu do miasta i pan panie...rozwiń całość

   Do pytań pana Chmieleckiego w stronę pana Adamowicza dołożę jeszcze dwa:
   Czy prawdą jest, że Zarząd Gedanii zwrócił się do pana Prezydenta z ofertą przekazania klubu do miasta i pan panie Prezydencie odpowiedział- musicie się sami utrzymać i działalnością gospodarczą na siebie zarobić.
   Czy prawdą jest, że zlecił pan opracowanie DRMG i takie opracowanie powstało nowej koncepcji zagospodarowania Gedanii i działek przyległych bez pełnowymiarowego boiska.
   Jeśli tak nie było to niech pan zaprzeczy na forum publicznym.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a kto to ten pan Chmielecki ?

   taki autorytet ? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Jeśli to to ten pan Chmielecki b. dyrektor w banku to zapytaj go w dziesiątki milionów złotych utopionych w połowie lat 90 przez Bank Handlowy w stocznię. Sprawa warta przypomnienia.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szybko

   Niecierpliwy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Oby się szybko zdecydował , bo to nie wróży dla niego nic dobrego.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Spokojnie wszystko będzie dobrze

   Prokurator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Adamowicz tylko się pomylił , a potem tylko popełniał ten błąd mechanicznie. Gdańszczanie ,ten błąd Pan Prezydent poprawi i inwestycja ruszy pełną parą.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Boisko pomnik

   zbulwersowany gdańszczanin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Boisko pomnik to chory pomysł.Hala dla siatkarek,centrum rekreacyjne i muzeum sportu to doskonały pomysł na zachowanie charakteru sportowego tego miejsca.Brawo Gedania.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Panie Prezydencie

   rodzic (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   Panie Prezydencie zlituj się w końcu, nie tylko dla siebie- tylko dzieci żal.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak za 1 zł dostać 2.5 ha w centrum Wrzeszcza

   gedanista (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

   Panie Stankiewicz Plan Zagospodarowania jest miejscowym prawem i Pan Adamowicz nie ma nic do tego. Jeśli wpływa na Rade Miasta o zmiany to ma to cechy i podejrzenia korupcji. Przejął Pan ten teren...rozwiń całość

   Panie Stankiewicz Plan Zagospodarowania jest miejscowym prawem i Pan Adamowicz nie ma nic do tego. Jeśli wpływa na Rade Miasta o zmiany to ma to cechy i podejrzenia korupcji. Przejął Pan ten teren za 1 zł sprytnym wybiegiem a podpisał się pod tym Adamowicz. Myślę że niedługo pod wspólna celą będziecie mieli długie lata na dyskusje o tym.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wstyd

   myślący Gedanista (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Treść Twojej opinii pokazuje poziom Twojego intelektu i nie zasługuje na merytoryczną odpowiedz,gdyż i tak niczego byś nie zrozumiał.Przynosisz wstyd prawdziwym Gedanistom.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ciekawy

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

   Aco na to wszystko Adamowicz, siedzi cicho ?, czyżby bał się debaty czy konfrontacji ? aż tyle na niego mają ? co z odpowiedzią dla Pana Chmeleckiego ( adamowicz.pl )?, kiedy się to skończy ? co z...rozwiń całość

   Aco na to wszystko Adamowicz, siedzi cicho ?, czyżby bał się debaty czy konfrontacji ? aż tyle na niego mają ? co z odpowiedzią dla Pana Chmeleckiego ( adamowicz.pl )?, kiedy się to skończy ? co z planowaną inwestycja dla klubu i mieszkańców ?, komu zależy na tym bałaganie ?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   OSTRZEŻENIE

   Ewa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

   OSTRZEGAM PRZED PIOTREM DWOJACKIM - DAWNIEJ GDAŃSK OBYWATELSKI, TO CWANIAK , KRĘTACZ I KOMBINATOR, W CAŁEJ TEJ AFERZE I NIE TYLKO W TEJ ROZGRYWA SWOJE PRYWATNE GIERKI, JEST MU WSZYSTKO JEDNO CZYIM...rozwiń całość

   OSTRZEGAM PRZED PIOTREM DWOJACKIM - DAWNIEJ GDAŃSK OBYWATELSKI, TO CWANIAK , KRĘTACZ I KOMBINATOR, W CAŁEJ TEJ AFERZE I NIE TYLKO W TEJ ROZGRYWA SWOJE PRYWATNE GIERKI, JEST MU WSZYSTKO JEDNO CZYIM KOSZTEM ( TYM RAZEM MIESZKAŃCY ), CHCE ZA WSZELKA CENĘ ZAISTNIEĆ Z GODNIE Z HASŁEM " OBOJĘTNIE JAK ABY TYLKO O MNIE MÓWILI"zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo