Polskie siatkarki w ćwierćfinale

Polskie siatkarki wygrały z Włoszkami 3:0 (25:17, 25:18, 25:23) na igrzyskach europejskich w Baku i zagrają w ćwierćfinale tego turnieju.

Pierwszy i drugi set to zdecydowana przewaga polskich siatkarek, które odniosły gładkie zwycięstwa. W trzeciej partii biało-czerwone przegrywały już 3:8, a jednak pokazały niesamowity charakter. Mozolnie odrabiały straty, rozkręcały się z minuty na minutę i w efekcie objęły prowadzenie 15:11. Do końca kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiercie i wygrały tego seta oraz całe spotkanie. Na zakończenie fazy grupowej Polki zagrają w niedzielę z Belgijkami, a potem poczekają na ćwierćfinałowe rywalki.

W reprezentacji biało-czerwonych zagrały dwie siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot. Kolejny świetny mecz na pozycji libero zanotowała Agata Durajczyk, a Katarzyna Zaroślińska zdobyła 15 punktów.