V Olimpiada Sportowa w Garczynie

  V Olimpiada Sportowa w Garczynie

  sura

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  V Olimpiada Sportowa w Garczynie
  W szkole w Garczynie odbyła się V Olimpiada Sportowa.
  V Olimpiada Sportowa w Garczynie
  Celem imprezy było: zapoznanie młodzieży z historią igrzysk olimpijskich, ze znakami i symbolami olimpijskimi, wpojenie zawodnikom zasad zdrowej rywalizacji i fair play, wyłonienie medalistów na poziomie poszczególnych klas, wspólna sportowa zabawa.

  Przy sprzyjającej pogodzie uroczystego otwarcia Olimpiady dokonała dyrektor szkoły – pani Katarzyna Woźniak – Plichta. Ceremonia zgodnie z tradycją rozpoczęła się od wciągnięcie flagi olimpijskiej na maszt, przedstawienia hasła i maskotki olimpijskiej, oraz zapalenia znicza olimpijskiego.
  Następnie przedstawiciele sportowców i sędziów złożyli uroczyste ślubowanie o przestrzeganiu zasad fair play. Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie udali się na boisko, na którym rozegrano zawody w poszczególnych dyscyplinach. Każdy uczestnik olimpiady wystartował w siedmiu konkurencjach (bieg krótki, bieg długi, skok w dal z miejsca, skoki na skakance, rzut piłką lekarską ,strzał do bramki – unihokej, lotki ).

  Po zakończeniu konkurencji sportowych odbyło się podsumowanie. Dla zwycięzców w poszczególnych klasach przewidziano medale, wszyscy zaś uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze.

  Podczas ceremonii zamknięcia Olimpiady uroczyście zdjęto flagę olimpijską i przekazano ją na ręce pani dyrektor, aby przechowała ją do następnych igrzysk. Przy dźwiękach uroczystego hymnu zgaszono tegoroczny znicz olimpijski
  Kolejna, piąta już Olimpiada Sportowa w Szkole Podstawowej w Garczynie była radosnym wydarzeniem – pełnym wzruszeń, zdrowej rywalizacji i niezapomnianych, sportowych emocji.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo