Konkurs „Świat za sto lat” rozstrzygnięty. Rejs dla...

  Konkurs „Świat za sto lat” rozstrzygnięty. Rejs dla laureatów! [WYNIKI, ZDJĘCIA]

  red.

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Konkurs „Świat za sto lat” - praca Aleksandry Dąbrowskiej z Gimnazjum nr 94 w Warszawie
  1/7

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©materiały promocyjne

  W konkursie „Świat za sto lat” realizowanym w ramach Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku wzięło udział prawie dwustu uczniów gimnazjów i liceów z całej Polski. Piątka laureatów wypłynie w wakacyjny rejs po wodach Zatoki Gdańskiej.
  Mieszkanie za Czytanie: weź dział w konkursie Dziennika Bałtyckiego i wygraj mieszkanie!
  Zadaniem uczestników było zaprojektowanie plakatu, który przedstawiał będzie wyobrażenie świata za sto lat. Liczba zgłoszeń i różnorodność prac świadczą o tym, że temat okazał się inspirujący. Wszystkie nadesłane prace stanowią ciekawy obraz tego, jak młodzież wyobraża sobie życie na Ziemi w 2115 roku.

  Zwyciężyli reprezentanci województw: pomorskiego, mazowieckiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego. Autorom najlepszych prac udało się za pomocą obrazu przekazać ważny komunikat, który motywuje odbiorców do zastanowienia się nad swoimi działaniami w kontekście przyszłości naszej planety.


  Laureaci konkursu:

  • Aleksandra Dąbrowska - Gimnazjum nr 94 w Warszawie
  • Jakub Drychta - I LO w Nakle nad Notecią
  • Martyna Otręba - X LO w Gdyni
  • Sylwia Łabędzka - Gimnazjum w Trąbkach Wlk.
  • Wincenty Kwiatkowski - XIII LO w Szczecinie


  - Celem ogólnopolskich konkursów Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku jest aktywizowanie i skłanianie młodych ludzi do refleksji – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Takie zabawy w przyszłość widzianą oczami młodych pokoleń są dla nas dorosłych bardzo pouczające. Pokazują, że młodzi ludzie bardzo odpowiedzialnie podchodzą do eksploatacji dóbr, mając świadomość, że nie liczy się tylko „tu i teraz”, ale równie ważna jest nawet bardzo odległa przyszłość. To budujące.

  Laureaci konkursu wypłyną w wakacyjny rejs po wodach Zatoki Gdańskiej, na pokładzie jachtu True Delphia, którego skipper Kapitan Andrzej Kopytko jest żeglarzem samotnikiem i w ramach projektu Ocean17 przygotowuje się do startu w regatach oceanicznych OSTAR w 2017 roku.

  Uczniowie wezmą również udział w szkoleniu w Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego oraz otrzymają wodoodporne aparaty fotograficzne Fujifilm XP80, dzięki którym przygotują fotorelację z wakacyjnej wyprawy.

  - Bardzo cieszymy się, ze będziemy mieli okazję pokazać laureatom, jak pięknie Gdańsk i całe Pomorze prezentują się od strony wody. Mam nadzieję, ze to będzie niezapomniana żeglarska przygoda – dodaje Piotr Kowalczuk.

  Ogólnopolski konkurs Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku realizowany jest co roku dzięki zaangażowaniu sponsorów Ferrero Polska w ramach akcji Kinder+Sport oraz Grupy LOTOS S.A. Konkurs został objęty patronatem honorowym Ministra Środowiska oraz został wpisany w program polskich obchodów 70-lecia istnienia ONZ.

  Program Edukacji Morskiej w Gdańsku
  jest realizowany od 2010 roku na zlecenie Prezydenta Miasta Gdańska przez Fundację Gdańską. Pomysłodawcą akcji jest Mateusz Kusznierewicz, Ambasador Miasta Gdańska ds. Morskich. W ramach Programu wszyscy uczniowie klas pierwszych gdańskich gimnazjów wypływają w kilkugodzinne rejsy po wodach Kanału Portowego i Zatoki Gdańskiej. Udział w rejsach jest dla uczestników bezpłatny.

  Program Edukacji Morskiej w Gdańsku 2015 został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

  Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo