Plebiscyt "Dżentelmen Roku". Grono laureatów powiększyło się...

  Plebiscyt "Dżentelmen Roku". Grono laureatów powiększyło się o sześć osób

  Monika Jankowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Plebiscyt "Dżentelmen Roku". Grono laureatów powiększyło się o sześć osób
  1/33
  przejdź do galerii

  ©Karolina Misztal

  Po raz 23. odbyła się gala plebiscytu "Dżentelmen Roku", który od lat wyróżnia osobowości z pomorskiego środowiska opiniotwórczego, promuje zasady etyki, pozytywne wartości i dobre obyczaje. W tym roku to grono powiększyło się o sześciu dżentelmenów.
  13 czerwca w pięknych wnętrzach Ratusza Głównego Miasta w Gdańsku statuetki otrzymali: Jerzy Elas ( od 1990 roku prowadzi rodzinną firmę Elas-pol), Tyberiusz Narkowicz (burmistrz Jastarni), prof. dr hab. inż. Wiesław Ostachowicz ( Instytut Maszyn Przepływowych PAN) kontradmirał Mirosław Mordel( Marynarka Wojenna RP),prof. dr hab. med. Andrzej Jacek Łachiński ( chirurg endokrynologiczny) i adwokat Roman Nowosielski.


  Klasyczny, angielski typ dżentelmena sprzed lat był ideałem starannie dobranych cech moralnych oraz zewnętrznych. Nie kłamał, dotrzymywał słowa, nie poniżał słabszego, nigdy nie zawiódł zaufania i był wierny bliskim ludziom oraz swoim zasadom.

  Jaki jest współczesny dżentelmen? Mimo że świat się zmienia w wielkim tempie, zasady swoistego kodeksu dżentelmena pozostają niezmienne. Jest to więc osoba nienaganna, zarówno pod względem etycznym, jak i towarzyskim, dbająca o to, aby swoimi osądami nie skrzywdzić ani nie zranić, szanująca uczucia innych, opanowana i uprzejma. Na miano dżentelmena trzeba zasłużyć, dlatego cały czas warto pracować nad swoim charakterem. - Stąd też nasza powtarzana głośno zasada, że dżentelmenem się jest, a nie tylko się nim bywa - mówi Lech Domański, prezes Klubu Dżentelmena oraz dyrektor Agencji Proness, pomysłodawca i animator plebiscytu.

  Plebiscyt "Dżentelmen Roku" wystartował w 1993 roku. Jak opowiada jego pomysłodawca, na początku swojej kariery zawodowej spotkał kilku dżentelmenów, którzy kierowali się w życiu starymi, szlachetnymi zasadami. Zrodził się pomysł, że nie należy tych ludzi ukrywać, a wręcz przeciwnie, warto eksponować i pokazać, że nadal są osoby, które mogą być dżentelmenami, jednocześnie odnosząc w życiu zawodowym i prywatnym sukcesy.

  W Klubie Dżentelmena działa prężnie ponad stu panów. To ludzie z różnych środowisk i zawodów. Są lekarze, prawnicy, ekonomiści, menedżerowie, wojskowi czy biznesmeni. Dzięki tej różnorodności, ich comiesięczne spotkania dalekie są od atmosfery nudnych zebrań.
  - Nie ma rozmów o polityce czy pieniądzach, za to mogą być o biznesach. Laureaci dzielą się między sobą wiedzą i doświadczeniami - dodaje Lech Domański.

  Bo przecież dżentelmen całe życie musi się starać i rozwijać, aby na to miano zasłużyć.

  Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A co ze Sławojem

   Ruben (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   A gdzie abepe Głódź? Należy mu się tytuł arcydżentelmena. Jest już abepe w KK, arcysołtysem i arcykaszubą. Kolejny arcy do kolekcji!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo