Rysim pazurem. Perfekcyjna

  Rysim pazurem. Perfekcyjna pani rządu

  Ryszarda Wojciechowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Ostatnio można było odnieść wrażenie, że wszystko się kręci wokół Kukiza dla biednych i Kukiza dla bogatych. Naszą uwagę pochłaniał też prezydent elekt Andrzej Duda, spieszący na ratunek hostii. I nagle sytuacja się zmieniła.
  Rysim pazurem. Perfekcyjna pani rządu
  W świetle fleszy oraz kamer stanęła pani premier Ewa Kopacz, która zupełnie jak perfekcyjna pani domu zaczęła sprzątać bardzo gruntownie dom. Dom zwany rządem.

  Patrząc na te hurtowe dymisje, pomyślałam, że premier się nie oszczędza. Że wykonuje pracę na akord. Ale też nasunęło mi się pytanie - czy na takie sprzątanie nie jest za późno? Zwłaszcza że test białej rękawiczki przeprowadzą sami wyborcy. A nie jak w telewizyjnym show perfekcyjna pani domu.

  Żegnamy się więc z marszałkiem Sejmu Radosławem Sikorskim, który jednak pocieszył strapionych, że nie na zawsze. Bo wystartuje do Sejmu już w przyszłych wyborach, i to z pierwszego miejsca listy w Bydgoszczy.
  A może w Bydgoszczu, jak mówił zdymisjonowany Jan Rostowski? Marszałek Sikorski, informując dziennikarzy o swojej rezygnacji, zachował się jak na rozdaniu Oscarów. I podziękował nie wyborcom, tylko swojej żonie. Jak widać, zawsze może być zabawnie, nawet jak do śmiechu nie jest. Mniej zabawne już było zapewnienie marszałka, że rezygnuje z funkcji w trosce o Platformę Obywatelską. Po to, żeby PO mogła wygrać wybory.

  Zresztą pani premier, mówiąc o dymisjach, też dała do zrozumienia, że to sprzątanie ma raczej na celu poprawienie notowań PO, a nie troskę o standardy życia publicznego. Politycy, jak widać, uczą się, ale niestety, wolno.

  Mnie w tym wszystkim jeszcze coś innego zasmuca. Otóż ostatnie wydarzenia pokazały, że media już nie są czwartą władzą. Że ten tytuł odebrali nam kelnerzy, od których zaczęła się afera podsłuchowa. Znak czasów, że dzisiaj każdy może być każdym. I kelner jest nie tylko od podawania, ale też od nagrywania.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Radek nie żartuje.

   blog-n-roll.pl (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Dzwonią do redakcji i pytają. Dodzwonił się zaniepokojony słuchacz Czytelnik z zapytaniem:
   - Czy to prawda, że Radek zapowiedział abdykację, ale nadal piastuje funkcję Marszałka. [1]
   - RE odp.:...rozwiń całość

   Dzwonią do redakcji i pytają. Dodzwonił się zaniepokojony słuchacz Czytelnik z zapytaniem:
   - Czy to prawda, że Radek zapowiedział abdykację, ale nadal piastuje funkcję Marszałka. [1]
   - RE odp.: Tak, to prawda, że coś powiedział, ale nie dosłyszeliśmy do końca, bo uciekł, postaramy się zatem wyjaśnić u źródła – wysyłamy ekipę ze sprzętem (aparaty i mikrofony) do Chobielina, być może uda się zastać i dopytać osobiście Pana Marszałka. Fajnie - gadają chłopaki, bo lubią Pana Marszałka, słynącego z polskiej gościnności i takie śliczne okoliczności przyrodnicze, ale spoko - nie dzwonią, cierpliwie czekają przed wejściem, żeby się nie narzucać i uszanować prywatność Rodziny Marszałka. Z pewnością – jeśli tylko będzie w domu – to ich zauważy, wyjdzie i odpowie, a może nawet zaprosi na pizzę herbatkę i uda się zrobić pamiątkowe zdjęcia.
   Tymczasem wyjaśniamy: To nieprawda, że Radek rzuca słowa na wiatr.
   To nieprawda, że nie wypełnia i nie dotrzymuje obietnic wyborczych. Nie wierzycie? Więc przypomnę.
   Wypełniły się np. co do joty i to jeszcze przed zapowiadanym terminem słowa Radka Sikorskiego:

   "były Prezydent Lech Kaczyński" "RAZEM: Były Prezydent Lech Kaczyński !
   WAW! OUH!".
   http://youtu.be/1ERJF_WQqLc

   http://youtu.be/5eHyMNzoShg

   „w końcu lutego w prawyborczej kampanii padły radosne słowa, że za 297 dni będzie można powiedzieć: były prezydent Lech Kaczyński”
   Były prezydent Lech Kaczyński
   http://www.radiopodlasie.pl/wiadomosci/byly-prezydent-lech-kaczynski-3035.html

   „Na koniec wystąpienia dodał z radością w głosie: - Już za 297 dni będziemy mogli powiedzieć BYŁY prezydent Lech Kaczyński.
   … (Oklaski) - zakończył. Po czym powtórzył to drugi raz, chóralnie, razem z partyjnymi kolegami.”
   http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,7609748.html

   Pan Marszałek w obecności i przy widocznej akceptacji liderów Platformy wygłosił
   - moim zdanieM ich nik-
   czemne - credo: „dorżniemy tą watahę”. https://youtu.be/DiWRGQ_t5IU
   I chociaż poprawniej byłoby ‘tę’, to jednak rząd PO & PSL nadal skutecznie i z sukcesami realizuje ten program. Tu w szczególności można wymienić skuteczną realizację zadań takich jak niszczenie wolnych mediów, czystka dziennikarzy, wycinanie nieswoich i wygaszanie gospodarki. [2]
   A innego Programu na stronie Platformy nie znajduję.

   Ponadto Radek zna języki, a przynajmniej angielski i dyplomacji. Z Londynu przemówił chyba tym drugim
   „Sikorski: Internet to kloaka, w której różni frustraci wylewają swoją żółć”. [3]

   Ukraińców natomiast (raczej nie w imieniu NATO, ale Rosji) pozdrowił po angielsku - w Kijowie powiedział: "If you don't support this [deal] you'll have martial law, you'll have the army. You will all be dead." (wszyscy będziecie martwi Film do obejrzenia tutaj >>>). I faktycznie coś w tej materii dzieje się na wschodzie.

   W Berlinie jawi się wizjonerem. „Sikorski w Berlinie: wizjoner znad Wisły
   Nie boję się silnych Niemiec, lecz ich bezczynności, powiedział w Berlinie szef polskiego MSZ, Radosław Sikorski.” [4]
   Niemców nie, ale Polaków bać się wypada. Jako rzecze Bartoszewski: Nie bałem się Niemców, tylko Polaków. [5]
   I PiSa złego i Macierewicza Radek zatem się boi, jak na ‘członka’ Platformy przystało. Albo przynajmniej naszą starą ubecką metodą próbuje odebrać mu wiarygodność: "Nie podzielę się wiedzą z zespołem Macierewicza" napisał [6] i się nie podzielił. Czyli znowu nie skłamał.
   Potrafi też zakablować komu trzeba. Np. do warszawskiej PO (Prokuratury Okręgowej) w ramach tzw. Walki z chamstwem w Internecie doniósł (oszczędzając Gazetę W [7] ) - z sukcesem finansowym w postaci odszkodowania.
   I na drona też. [8]

   http://blog-n-roll.pl/pl/radek-nie-%C5%BCartuje-%E2%98%85-%E2%98%AD-kolejny-ssukcespolski#.VX88_53cGcwzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "Poprawne" pismaki.

   Rumcajs (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Ryśka ty klakierze w spódnicy,"perfekcji", jak i prawdomówności tej zołzie brakuje nijako genetycznie - taki swoisty Robocop. A dlaczego te twoje wypociny - o zmianie rządu nie pojawiły się rok...rozwiń całość

   Ryśka ty klakierze w spódnicy,"perfekcji", jak i prawdomówności tej zołzie brakuje nijako genetycznie - taki swoisty Robocop. A dlaczego te twoje wypociny - o zmianie rządu nie pojawiły się rok temu ???zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo