Polecamy
  plus.dziennikbaltycki.pl

  Magazyn Rejsy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń
  Sąd przedłużył tymczasowy areszt dla byłego burmistrza...

  Sąd przedłużył tymczasowy areszt dla byłego burmistrza Debrzna

  Beata Gliwka

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Na wniosek lęborskiej prokuratury sąd w Człuchowie przedłużył tymczasowy areszt dla byłego burmistrza Debrzna Mirosława B. o kolejne dwa miesiące.
  Sąd przedłużył areszt dla byłego burmistrza gminy Debrzno

  Sąd przedłużył areszt dla byłego burmistrza gminy Debrzno ©archiwum db

  - 29 maja br. sąd wydał decyzję o przedłużeniu tymczasowego aresztowania w stosunku do Mirosława B. do 11 sierpnia 2015 r. Konieczność jego zastosowania sąd uzasadnił przede wszystkim grożącą surową karą, jedno z zarzuconych przestępstw zagrożone jest bowiem karą pozbawienia wolności w wymiarze ponad 8 lat - mówi Patryk Wegner, prokurator rejonowy w Lęborku.

  Przypomnijmy, że Mirosław B. oskarżony jest o kierowanie czteroosobową grupą, która miała zastraszać Zdzisława Marka, przewodniczącego Rady Miejskiej w Debrznie. Dom przewodniczącego był obrzucany kamieniami, planowano też jego podpalenie. Zdzisław Marek odbierał telefony z pogróżkami. Sprawcy mieli odstąpić od ich realizacji, gdy Mirosław B. zostanie zatrudniony w urzędzie. Dodatkowo, podczas przeszukania domu Mirosława B., znaleziono między innymi broń palną oraz amunicję, na którą zatrzymany nie miał pozwolenia.

  Mirosław B., były burmistrz Debrzna, trafi do aresztu

  Mirosławowi B. prokurator postawił trzy zarzuty - dotyczące sprawstwa kierowniczego zniszczenia mienia, nakłaniania do podpalenia domku jednorodzinnego, groźbę bezprawną w celu zmuszenia do określonego zachowania i posiadanie broni oraz amunicji. Spośród czterech zatrzymanych osób, wobec jednej - 44-letniego mieszkańca Debrzna Jarosława U. zastosowano areszt tymczasowy, został jednak zmieniony przez prokuraturę na środki mniej dolegliwe. Aresztowany w marcu br. debrznianin na początku maja został zwolniony za poręczeniem majątkowym, jest pod dozorem policji. Trójka zatrzymanych mieszkańców powiatu złotowskiego: dwóch w wieku 34 lat i jeden 22- latek zostali zwolnieni od razu po przesłuchaniu. Były burmistrz przebywa zaś w areszcie od 11 kwietnia br.


  b.gliwka@prasa.gda.pl


  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   znowu te radiomaryjne kłamstwa...

   znudzony już (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14

   dlaczego przestałeś podpisywać się 'POpaprańcy'? Gdzie tu złodziejstwo? kto komu coś ukradł? Od zajmowania się jest prokurator a nie PiSowscy aktywiści od siedmiu boleści...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kiedy areszt dla budynia?

   rozliczymy złodziejstwo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14

   Kiedy wreszcie Paweł Apartamentowicz trafi do aresztu? Jesienią zajmiemy się tym

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo