Polecamy
  plus.dziennikbaltycki.pl

  Magazyn Rejsy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń
  Mistrzostwa grillowania w Dolinie Charlotty. Pobiją rekord...

  Mistrzostwa grillowania w Dolinie Charlotty. Pobiją rekord Guinnessa? [WIDEO]

  Wojciech Frelichowski/AIP

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  W sobotę, 13 czerwca 2015 r., w Dolinie Charlotty odbędzie się próba bicia rekordu Guinnessa. Organizatorzy planują, aby w jednym miejscu jednocześnie grillowało ponad 3000 osób.
  Dolina Charlotty znów stanie się stolicą grillowania

  Dolina Charlotty znów stanie się stolicą grillowania ©Hubert Bierndgarski/Archiwum

  Bicie rekordu w kategorii najwięcej osób grillujących jednocześnie ma być przeprowadzone 13 czerwca podczas Mistrzostw Związku Miast Bałtyckich i Otwartych Mistrzostw Polski Barbecue, organizowanych przez Dolinę Charlotty. Wydarzenie to zostało oficjalnie zgłoszone do Guinness World Records w Londynie.

  Obecnie rekord należy do uczniów szkoły w Lugang w Chinach. Został ustanowiony przed dwoma laty, grillowało wtedy 2801 osób. - My chcemy, aby jednocześnie grillowało 3200 osób - zapowiada Mirosław Wawrowski z Doliny Charlotty.

  Na to wydarzenie przyjedzie specjalne jury z Londynu, bezpośrednio z siedziby Guinness World Records. Będzie na żywo przyglądać się próbie bicia rekordu i na miejscu podejmie decyzję o przyznaniu Dolinie Charlotty miejsca w Księdze Guinnessa. Dla uczestników wydarzenia czeka 3000 grilli, które będą rozdawane na własność podczas trwania imprezy.

  - Przygotowaliśmy już specjalnie wydzielony teren, wyznaczyliśmy sektory, w których uczestnicy podejmą się wspólnych zmagań. Każdy z gości przy wejściu na pole imprezy otrzyma opaskę na rękę. Wszystkie opaski będą ponumerowane, dzięki czemu sprawnie ustalimy łączną liczbę uczestników - informuje Wawrowski.

  Zobacz też: Mistrzostwa Europy w BBQ 2014. 30 ekip przemaszerowało ulicami Ustki [ZDJĘCIA]


  Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwać będą uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Słupsku. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Każdemu uczestnikowi zostanie przekazany bezpłatny pakiet, w skład którego wchodzi: grill domowy, produkty do grillowania, pamiątkowa koszulka, bon/żeton na dwa piwa oraz kiełbaskę (do wykorzystania w Amfiteatrze Doliny Charlotty).


  (Agencja TVN/x-news)

  Po zakończonej próbie bicia rekordu, uczestnicy mają możliwość wysłuchania koncertów odbywających się podczas Charlotta Rock Festiwal. Zainteresowane osoby mogą wypełnić kupon zgłoszeniowy, który jest obok, i przesłać go na adres: Dolina Charlotty, Strzelinko 14, 76-200 Słupsk (lub dostarczyć osobiście). Można też go zeskanować i wysłać mailem na adres poczty elektronicznej: marketing@charlotta.pl.

  Wszyscy zarejestrowani uczestnicy będą mogli kupić bilet na Kabaretową Dolinę Humoru (27 czerwca) w cenie 40 zł (normalna cena to 60zł).


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo