Czerwcowy długi weekend 2015. Turyści oblegają Sopot...

  Czerwcowy długi weekend 2015. Turyści oblegają Sopot [ZDJĘCIA]

  Kamila Grzenkowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Czerwcowy długi weekend 2015. Turyści oblegają Sopot [ZDJĘCIA]
  1/20
  przejdź do galerii

  ©Karolina Misztal

  Przedstawiciele sopockiej branży turystycznej zacierają ręce, bo zapowiada się kolejny, bardzo udany sezon wakacyjny! Turyści oblegają kurort - widać to choćby w trwający długi czerwcowy weekend.
  Przekłada się to też na konkretne wpływy do miejskiego budżetu. Tylko z opłaty uzdrowiskowej, za pierwsze pięć miesięcy tego roku, Sopot zarobił 57 tys. zł więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku: w 2014 r. było to 550 tys. zł, a w tym roku - 607 tys. zł.

  Jak informują sopoccy urzędnicy, zwiększyła się też w tym roku, o ponad 26 proc., liczba wejść płatnych na molo. W kwietniu i maju 2014 r. było ich blisko 117,5 tys., a w roku bieżącym już 148 tys.

  Czytaj też: Sopot stał się turystyczną potęgą. Goście przyjeżdżają przez cały rok [ZDJĘCIA]

  Nie narzekają też sopockie hotele. Przez pierwszy kwartał w tutejszych obiektach noclegowych obłożenie wyniosło ponad 70 proc. - To wzrost o prawie 30 proc. w stosunku do lat poprzednich - zaznacza Anna Dyksińska z Biura Promocji i Komunikacji Społecznej w sopockim magistracie.

  Poprzedni sezon na Pomorzu zaliczany był do rekordowych, także pod względem cen za nocleg. W najgorętszym okresie za miejsce w pokoju hotelowym w Sopocie trzeba było zapłacić nawet 800 złotych. A chętnych nie brakowało. Czy podobna sytuacja będzie także w tym roku?

  - To trochę wróżenie z fusów. Myślę jednak, że w sopockich hotelach, w najwyższym sezonie, ceny za nocleg będą sięgać nawet 1 tys. złotych - ocenia Dawid Wilda, szef Stowarzyszenia Turystycznego Sopot. - Proszę jednak pamiętać, że jest też szeroka oferta dla osób o mniej zasobnym portfelu, które nocleg znajdą już za 100-150 złotych.

  W ostatnich dniach Sopot, wspólnie z kilkoma pomorskimi gminami, promował się na targach EXPO w Mediolanie. Przy stoisku stawali głównie Włosi, którzy byli pozytywnie zaskoczeni, jak zapewniają przebywający tam urzędnicy, ofertą polskiego kurortu.

  Z tytułu turystyki, uzdrowiska i wypoczynku, w minionym roku, Sopot zarobił blisko 29 mln złotych.

  Ale nie tylko tutejsza branża czeka z niecierpliwością na wakacje. Bardzo duże jest też zainteresowanie wczasami na Kaszubach, Mierzei Wiślanej i na Półwyspie Helskim.

  k.grzenkowska@prasa.gda.pl

  Cały artykuł na ten temat przeczytasz w papierowym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego" z 6-7.06.2015 r. albo kupując e-wydanie gazety

  Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND


  Sopot działa na turystów z całej Polski jak magnes. Nie brakuje tu także zagranicznych gości

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo