Polecamy
  plus.dziennikbaltycki.pl

  Magazyn Rejsy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń
  Dwie nasze parafie w czołówce plebiscytu. Na zwycięzców...

  Dwie nasze parafie w czołówce plebiscytu. Na zwycięzców czekają nagrody!

  J. Surażyńska, E. Okoniewska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Dwie nasze parafie w czołówce plebiscytu. Na zwycięzców czekają nagrody!
  Jeszcze do 10 czerwca można głosować na parafie, proboszczów i organistów nominowanych w plebiscycie "Dziennika Bałtyckiego".
  Dwie nasze parafie w czołówce plebiscytu. Na zwycięzców czekają nagrody!
  Dwie parafie z powiatu kościerskiego są w czołówce plebiscytu Parafia Roku 2015 Diecezji Pelplińskiej. Na czele znajduje się Parafia Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Kościerzynie (SMS pod nr 72355 o treści pb.84), tuż za nią - Parafia Św. Rodziny w Wielkim Klinczu (SMS pod nr 72355 o treści pb.216).

  W dniu zamknięcia tego numeru "Gryfa Kościerskiego" na piątym miejscu była Parafia Św. Marcina w Starej Kiszewie (SMS pod nr 72355 o treści pb.181).


  Czytelnicy wybierają także Proboszcza Roku Diecezji Pelplińskiej. Biskup Ryszard Kasyna nominował z naszego powiatu ks. prałata Jana Ostrowskiego, proboszcza parafii w Lipuszu (SMS pod nr 72355 o treści pa.15).

  W naszym plebiscycie Czytelnicy nominowali organistów. W czołówce znajduje się Mariusz Cherek z Parafii Matki Boskiej Różańcowej w Karsinie (SMS pod nr 72355 o treści pc.1) oraz Karol Wiśniewski z Parafii Św. Marcina w Starej Kiszewie (SMS pod nr 72355 o treści pc.11). Wśród organistów z powiatu kościerskiego nominowano także Radosława Pestkę z Parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Kościerzynie (SMS pod nr 72355 o treści pc.18).

  Plebiscyt jest prowadzony nie tylko w Archidiecezji Gdańskiej i Diecezji Pelplińskiej, lecz także na terenie dekanatów Diecezji Elbląskiej, które leżą w zasięgu wydawniczym "Dziennika Bałtyckiego". Kandydatów do zaszczytnego tytułu Proboszcz Roku 2015 nominowali pomorscy biskupi - Arcybiskup Gdański Sławoj Leszek Głódź, Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna oraz Biskup Elbląski Jacek Jezierski.

  Na zwycięskie parafie czeka wspaniała nagroda - bony do wykorzystania na zakup materiałów budowlanych. Nagrody czekają także na najlepszych organistów - sprzęt audio i wideo, który przyda im się w ich pracy. Dodatkowo po zakończeniu plebiscytu odbędzie się specjalny koncert, w którym wystąpią zdobywcy pierwszych trzech miejsc w każdej z trzech diecezji.

  - Nasz plebiscyt jest dobrą okazją, aby podziękować księżom za ich duszpasterską pracę - mówi Mariusz Szmidka, redaktor naczelny "Dziennika Bałtyckiego". - Oddając głos na parafię można docenić zaangażowanie w życie wspólnoty wszystkich księży, a także osób świeckich. W przypadku organistów to szansa, aby zaprezentować na łamach gazety osoby, które śpiewem i muzyką wzbogacają przeżywanie eucharystii. Zapraszamy do udziału w plebiscycie! Podziękujmy proboszczom za ich duszpasterską pracę, doceńmy parafialne wspólnoty i utalentowanych organistów.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo