Polecamy
  plus.dziennikbaltycki.pl

  Magazyn Rejsy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń
  Papież Franciszek w 2016 roku przyleci do Polski [VIDEO]

  Papież Franciszek w 2016 roku przyleci do Polski [VIDEO]

  Leszek Rudziński AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Wizyta papieża Franciszka w Polsce odbędzie się już w przyszłym roku. Podczas konferencji prasowej w siedzibie episkopatu biskupi ogłosili wpiątek dokładny termin wizyty głowy Kościoła i prawdopodobne miejsca, które odwiedzi Ojciec Święty.
  Jego wizyta uświetni przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży organizowane w naszym kraju. Ostatnie Dni Młodzieży zorganizowane w Polsce odbyły się 25 lat temu w Częstochowie.  Pielgrzymka papieża Franciszka do Polski potrwa od 28 do 31 lipca 2016.
  Stolica Apostolska jak dotąd potwierdziła jedynie obecność papieża na spotkaniu z młodymi w Krakowie. Być może odwiedzi jeszcze inne miasta. W grę wchodzą: Warszawa, Poznań, Gniezno i Częstochowa.

  - Jan Paweł II był inicjatorem Światowych Dni Młodzieży. Pomimo upływu lat jakie minęły od jego śmierci, jest on nadal duchowym przewodniem Kościoła – powiedział na początku swojego wystąpienia kardynał Stanisław Dziwisz. Następnie przypomniał historię Światowych Dni Młodzieży, które zostały zainaugurowane właśnie przez Jana Pawła II. - Zawsze był wymagający wobec siebie, dlatego miał odwagę wymagać od młodych – mówił Dziwisz. - Kościół traktuje Dni Młodzieży jako święto wiary, jako święto młodości. Kościół oraz władze państwowe i lokalne dostrzegają szansę zmobilizowania młodzieży do dbania o przyszłość naszego narodu. Natomiast młodzież z innych państw wróci do swoich domów z dobrymi wspomnieniami naszej ojczyzny – zapewnił kardynał.

  Kard. Dziwisz poinformował, że Kościół "wziął na siebie wszystkie koszty, które dotyczą spotkań kościelnych, liturgicznych". Natomiast państwo pokryje inne koszty takie jak infrastruktura, czy bezpieczeństwo publiczne. Nie chciał jednak dokładnie podać ile wyniosą koszty zorganizowania Dni Młodzieży i przyjęcie Ojca Świętego w Polsce. - Cały czas wpływają datki, część kosztów poniosą również osoby, które przyjadą do naszego kraju – powiedział kardynał.

  Po nim głos zabrał biskup Artur Miziński. Przypomniał, jak wyglądały dotychczasowe przygotowania do Światowych Dni Młodzieży i droga zaproszenia papieża Franciszka do Polski.

  Na konferencji obecny był również przedstawiciel rządu – minister Jacek Cichocki, będący jednocześnie przewodniczącym Zespołu ds. Przygotowania Wizyty Jego Świątobliwości Papieża Franciszka w Rzeczypospolitej Polskiej w 2016 r. oraz wsparcia organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. - Mamy świadomość, że dynamika polityczna i okres kampanii spowalniają takie inicjatywy jak Światowy Dzień Młodzieży, więc warto zacząć organizować je wcześniej. Wciąż kształt wizyty Ojca Świętego w Polsce nie jest do końca rozstrzygnięty – oznajmił minister.

  Podkreślił,że rządowy zespół liczy na zaangażowanie władz samorządowych województwa małopolskiego i ewentualnie innych województw, które odwiedzi papież. Natomiast na stronie rządowej spoczywają obowiązki zapewnienia bezpieczeństwa publicznego, medycznego, ochrona papieża i członków rządu.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (15)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Na Świętego Ojca.

   Jan Kochanowski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Świętym cię zwać nie mogę, ojcem się nie wstydzę,
   Kiedy, wielki kapłanie, syny twoje widzę.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Franciszek

   w.k. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Po co ma przyjechać ? Nie mamy gdzie pieniędzy wydać ? Są ważniejsze potrzeby tu u nas w Polsce.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dość

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   I niech się weżmie za tych księży co tylko na kasę patrzą i wspierają tylko tych co kasę mają,przynajmniej jest tak u mnie w parafi.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Papież Franciszek przyleci do Polski w 2016 roku

   Stefan. F. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   Kto za tą imprezę zapłaci , najpierw uchodźcy z Ukrainy i repatrianci z Kazachstanu, teraz chrześcijanie z Afryki i później jeszcze w tych uchodźcach z Afryki jacyś wywrotowcy islamiści ci najgorsi...rozwiń całość

   Kto za tą imprezę zapłaci , najpierw uchodźcy z Ukrainy i repatrianci z Kazachstanu, teraz chrześcijanie z Afryki i później jeszcze w tych uchodźcach z Afryki jacyś wywrotowcy islamiści ci najgorsi terroryści i to za to wszystko zapłaci , ja się nie godzę na takie sprawy, bo dla naszych obywateli pomoc jest żadna , a dla obcych wszystko i mieszkania i praca i pomoc to ja ma rządzących i cały sejm i senat w czterech literach , to nie są Polacy tylko jakieśhieny. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   przetrzyjcie oczy

   Piotr (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

   Mt 23,9 - Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. - Jezus Chrystus

   Czyj to ojciec ? święty ? - bluźnierstwo.. i zapłata będzie...rozwiń całość

   Mt 23,9 - Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. - Jezus Chrystus

   Czyj to ojciec ? święty ? - bluźnierstwo.. i zapłata będzie odpowiednia. Czas jest bliski. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ojciec święty?

   amelie2 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

   Znowu para w gwizd. Co Polacy bedą mieli z tej wizyty, poza ogromnymi kosztami?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ???

   Norbi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   Lepsze to niż hordy sikających na Neptuna Irlandczyków i innych kiboli (Euro 2012).

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to sie

   Joker (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

   to się prezydęt na 4 litery wylaszczy przy jego luminescencji

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   watykan

   jurand (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

   Precz z tym szatańskim pomiotem z babilonu wielkiego

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie przyjeżdżaj

   o.S. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

   I po co? Nie stać nas na takie wydatki.

   Zdjęcie autora komentarza
   ogledziny koloni

   Igor Mol

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 7

   glowny watykanczyk przyjedzie dogladnac swoja kolonie i sprawdzic jak popis z peeselem w d-pe wchodza przedstawiciela watykanu i czy czasami jakis pasibrzuch nie schodna i dzieci nadal za zgoda...rozwiń całość

   glowny watykanczyk przyjedzie dogladnac swoja kolonie i sprawdzic jak popis z peeselem w d-pe wchodza przedstawiciela watykanu i czy czasami jakis pasibrzuch nie schodna i dzieci nadal za zgoda glupich rodzicow kochaja sie z klechami zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo