Liga Światowa w Ergo Arenie. Polska - Rosja [RELACJA NA ŻYWO, LIVE]

Łukasz Żaguń, Ergo Arena
Karolina Misztal
Po efektownym zwycięstwie nad Rosjanami, reprezentację Polski czeka kolejny bój z mistrzami olimpijskimi. Mecz numer dwa w Ergo Arenie rozpocznie się o godz. 20.15. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z tego pojedynku!

MVP meczu: Bartosz Kurek

18:16 Koniec meczu!!! Ależ zwycięstwo biało-czerwonych!!!

18:16 Mamy to!!! Choć Rosjanie proszą jeszcze o wideoweryfikacje.

17:16 Rosjanie popełniają kolejny błąd. Znowu mamy piłkę meczową! Czas dla Woronkowa.

16:16 Rosjanie popełniają błąd. Było gorąco!

15:16 Piłka meczowa dla Rosji. Kurek zablokowany.

15:15 Rosjanin zmieścił piłkę w boisku.

15:14 Mateusz Mika ze skrzydła!

14:14 Buszek zepsuł zagrywkę.

14:13**Kurek i piłka meczowa!!!**

13:13 To już decydujące akcje tego meczu.

13:12 Wreszcie robimy przejście. Atak Kurka!

12:12 No i przewaga roztrwoniona w całości. Kolejna przerwa dla Antigi. Panowie, czas zrobić przejście!

12:11 Ależ seria Rosjan. Robi się niebezpiecznie. Czeka nas zacięta końcówka.

12:10 Rywalem wykorzystują błąd Polaków i atakują z przechodzącej piłki. Przerwa dla Antigi.

12:8 Rosjanie atakują daleko w aut!

11:8 Nadal utrzymujemy bezpieczną przewagę nad rywalami.

10:7 Punkt Miki z arcytrudnej pozycji!

9:6 Bartek Kurek i kolejny punkt dla Polaków.

8:5 Mika ze skrzydła. Zmiana stron.

7:5 Nowakowski zablokowany. Piłka spadła mu tuż pod nogi.

7:3 Paweł Zatorski genialnie w obronie, a ataku znakomicie Kurek! Przerwa dla Woronkowa.

6:3 Rosjanie dotykają siatki!

4:3 Była szansa jeszcze bardziej odskoczyć rywalom, ale nie wykorzystaliśmy kontrataku.

4:2 To będzie chyba akcja meczu. Kapitalne i sprytne zagranie Drzyzgi! Rosjanie kompletnie zaskoczeni.

3:2 Skuteczny blok biało-czerwonych.

2:2 Oj będzie dziś jeszcze głośno w Ergo Arenie.

0:1 Zaczynamy od zepsutej zagrywki.

25:19 Rosjanie posyłają piłkę w aut na zagrywce i ta akcja kończy czwartą partię. Już za chwilę tie-break!

24:19 Jeszcze chwilę musi poczekać na zwycięstwo. Atak w siatkę Polaków.

24:18 Piłka setowa! Przerwa na żądanie dla Woronkowa.

23:18 Jeszcze tylko dwa punkty dzielą nas od zwycięstwa w tej partii. Tego nie da się przegrać.

23:17 Ależ gwóźdź Nowakowskiego teraz!

22:17 Biało-czerwoni pewnie zmierzają po zwycięstwo w tej odsłonie.

20:15 Ależ efektowna akcja teraz duetu Drzyzga - Nowakowski.

19:14 Kurek atakuje po boku. Nadal pewne prowadzenie biało-czerwonych.

18:13 Rywale mylą się w zagrywce.

16:12 Ależ świetna atmosfera panuje dziś na trybunach Ergo Areny.

16:11 Piotr Nowakowski ze środka. Druga przerwa techniczna.

14:9 Pewny atak Kurka po bloku. Skuteczna i swobodna gra Polaków w tym fragmencie meczu.

13:8 Polacy nadal dystansują rywala.

10:5 Pachnie tie-breakiem w Ergo Arenie.

8:5 Czyżby Polacy znowu odzyskali rytm? Oby!

6:5 Koniec serii, ale brawa dla Buszka na zagrywce.

6:4 Mika po rękach blokujących.

5:4 Kurek i znowu Polska na prowadzeniu.

3:4 Polacy szybko roztrwonili przewagę. Rosjanie na prowadzeniu.

3:1 Dobry początek biało-czerwonych.

1:0 Polacy rozpoczynają od skutecznego ataku ze skrzydła.

20:25 Niestety, kolejna partia padła łupem Rosjan, którzy wreszcie grają jak na mistrzów olimpijskich przystało. Polacy na pewno jednak jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa.

20:24 Piłka setowa dla Rosjan. Ciężko będzie cokolwiek jeszcze zrobić w tej odsłonie. Drugi czas dla trenera Antigi.

20:23 Niestety, Rosjanie są bardzo blisko wygrania kolejnej partii. Przerwa na żądanie dla Antigi. To ostatni dzwonek na odrabianie strat.

20:21 Mateusz Bieniek ze środka.

19:20 Ważny punkt biało-czerwonych, a konkretnie Kurka.

18:19 Trzeci blok z rzędu Polaków!!!

17:18 Kolejny blok biało-czerwonych! Przerwa na żądanie dla Woronkowa.

16:18 Michajłow zablokowany. Wreszcie!

14:18 Walka na całego na parkiecie, ale niestety przegrywamy kolejną akcję.

14:17 Walka punkt za punkt wielkich korzyści nam nie przyniesie. Trzeba zacząć odrabiać straty.

12:16 Rosjanie grają naprawdę solidnie teraz, a Polacy po prostu stanęli w miejscu. Kibice próbują podrywać biało-czerwonych do walki.

11:15 Kolejny błąd Polaków w ataku. Tym razem z ataku ze środka. Rosjanie powiększają prowadzenie.

11:13 Rosjanie dotykają siatki, bo mogło być już niebezpiecznie.

10:12 Piotr Nowakowski skutecznie ze środka.

9:12 Polacy gdzieś stracili rytm z początku meczu. Oby jak najszybciej go odzyskali.

9:11 Ależ mieliśmy szansę na doprowadzenie do remisu. Kurek został jednak zablokowany.

8:10 Rosjanie utrzymują minimalną przewagę nad Polakami.

6:8 Rosjanie podkręcili nieco tempo i poczuli, że z Polakami da się jednak grać jak równy z równym. A to może zwiastować długi wieczór w Ergo Arenie.

5:6 Powoli odrabiamy straty.

3:6 Trwa wymiana punkt za punkt, ale to nasi siatkarze muszą gonić.

2:4 Michał Kubiak zmniejsza straty Polaków.

1:4 Tym razem zdecydowanie lepszy początek gości. Czyżby Rosjanie poczuli wiatr w żagle?

24:26 Emocjonująca końcówka, ale niestety set dla Rosjan. Będziemy zatem grali dziś dłużej niż wczoraj, a to zwiastuje też więcej emocji.

24:25 tym razem psuje zagrywkę Kubiak

24:24**kapitalna i szczęśliwa zagrywka Kubiaka!!!**

23:24 Kurek ze skrzydła. Jeszcze walczymy! Czas dla trenera Woronkowa.

22:24 Niestety, Rosjanie mają piłkę setową.

22:23 Ależ było blisko skutecznej obrony Polaków.

22:22 Blok i mamy remis!!!

21:22 To już decydujące momenty tego seta. Jeszcze nic straconego.

19:21 Rosjanie odskakują. Czas dla trenera Antigi. Trzeba walczyć! Na trybunach "W górę serca, to Polska wygra mecz!".

19:19 Ależ ważny punkt Mateusza Miki i to z bardzo trudnej piłki.

18:18 Trwa walka punkt za punkt. Robi się coraz ciekawiej.

16:15 Przerwa techniczna. W tym secie może być więcej emocji niż w poprzedniej partii.

14:14 Polacy mogli odskoczyć rywalom, ale zostali zablokowani. Szkoda.

13:12 Kurek wreszcie przełamuje niemoc Polaków.

12:11 Po raz pierwszy w tym meczu o czas musi prosić trener Stephane Antiga. Słabszy okres gry w wykonaniu biało-czerwonych. Takie przestoje zdarzały się rzadko.

12:8 Kurek niezawodny na skrzydle.

10:6 Rosjanie nadal popełniają masę błędów.

8:4 Polacy pewnie prowadzą na pierwszej przerwie technicznej.

7:3 Przerwa na żądanie dla Andrieja Woronkowa.

6:3 Mika kąsa rywala nieprzyjemną zagrywką.

4:1 Znowu kapitalny początek Polaków. Koncertowa gra biało-czerwonych w bloku.

1:0 Bartek Kurek, czyli zaczynamy drugą partię.

25:19 Powtarza się scenariusz z wczorajszego meczu. Polacy ewidentnie dominują nad rywalem w każdym elemencie.

24:19 Piłka setowa dla Polski!

23:19 Biało-czerwoni pewnie zmierzają po zwycięstwo w tym secie.

22:18 Polacy popełniali kilka błędów, ale ostatecznie utrzymują przewagę nad rywalem dzięki skutecznej grze w bloku.

19:16 Wideoweryfikacja wykazała dotknięcie siatki przez Polaków.

20:15 Kapitalny atak Bieńka ze środka. Ależ ten zawodnik ma formę.

18:13 Dobry okres gry Miki.

17:12 Polacy stawiają szczelny blok i powiększają przewagę nad rywalem.

14:11 Ależ efektowny atak Miki.

13:10 Polacy trzymają rywali na dystans.

12:9 Biało-czerwoni znowu odskakują rywalom. Przerwa na żądanie dla Andrieja Woronkowa.

9:8 mylą się obie drużyny w polu serwisowym.

8:7 Polacy mogą odetchnąć trochę z ulgą, bo piłka spadła blisko linii po zagrywce rywala.

7:7 Rosjanie wykorzystali błędy Polaków.

7:5 Kurek ze skrzydła.

6:3 Rosjanie gubią się w ataku od samego początku meczu.

4:2 Świetna zagrywka Kurka

3:2 Mika ze skrzydła.

2:2 Trwa wymiana ciosów.

1:0 Rosjanie mylą się w pierwszym ataku.

20:25**Polacy rozpoczynają dziś w ustawieniu: Kurek, Wrona, Łomacz, Kubiak, Mika, Bienie, Zatorski. **

20:24 Za nami hymny narodowe obu reprezentacji. Czas na prezentację zespołów.

20:19 Kibice są już w pełnej gotowości w Ergo Arenie. "Polska, biało-czerwoni!"

20:13 Czy trener Stephane Antiga postawi dziś na taki sam skład wyjściowy jak wczoraj? O tym przekonamy się już za chwilę.

20:10 Obie reprezentacje prowadzą obecnie rozgrzewkę. Początek spotkania zaplanowano na godz. 20.25.

Polska - Rosja w Ergo Arenie. To nie była Rosja. To był cyrk w Lidze Światowej [ZDJĘCIA]