Polecamy
  plus.dziennikbaltycki.pl

  Magazyn Rejsy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń
  Gdańsk będzie promował obowiązek szczepień dzieci

  Gdańsk będzie promował obowiązek szczepień dzieci

  Ewelina Oleksy

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Gdańsk będzie promował obowiązek szczepień dzieci

  ©123rf

  Gdańsk nie wprowadzi obowiązku przedstawiania zaświadczeń o tym, że dziecko było szczepione, przy rekrutacji do miejskich przedszkoli i żłobków, za to stawia na promocję. Jest już odpowiedź na interpelację radnej Beaty Dunajewskiej w tej sprawie.
  Gdańsk będzie promował obowiązek szczepień dzieci

  ©123rf

  Szefowa Komisji Spraw Społecznych i Ochrony Zdrowia w Radzie Miasta Gdańska prosiła w niej władze miasta o przeprowadzenie i sfinansowanie kampanii informacyjnej dotyczącej promocji obowiązkowych szczepień dzieci, w tym panelu dyskusyjnego dla rodziców i dyrektorów placówek edukacyjnych dla maluchów. Ta prośba to pokłosie wcześniejszej decyzji magistratu, który stwierdził, że wprowadzenie szczepionkowego kryterium przy rekrutacji do miejskich żłobków i przedszkoli jest niemożliwe, bo takowy wymóg byłby niezgodny z prawem.

  Szkoda, bo problem "odmowy szczepień" narasta, za parę lat może się stać epidemią i może być sporym zagrożeniem dla naszych dzieci. Mam jednak nadzieję, że gdy się ostro zabierzemy za plan "B", czyli prowadzenie szerokiej debaty nad koniecznością szczepienia dzieci, przemówimy do świadomości niezdecydowanych- wskazuje Dunajewska.

  Jest na to szansa. Bo w związku z tym planem „B”, Piotr Kowalczuk, wiceprezydent miasta ds. polityki społecznej, poinformował radną na piśmie, że w ostatni weekend  maja, miasto zorganizuje akcję prozdrowotną w ramach miejskiego Dnia Dziecka na PGE Arenie.

  - W programie przewidziany jest temat dotyczący obowiązkowych szczepień dzieci, m.in. umożliwienie konsultacji ze specjalistami, którzy odpowiedzą na pytania dotyczące szczepień - wskazuje Kowalczuk. Jak podkreśla wiceprezydent, na etapie wstępnego planowania jest też konferencja z warsztatami na ten temat dla rodziców, opiekunów oraz nauczycieli. Ma się ona odbyć w drugiej połowie tego roku.

  - Przewidziane są też panele dyskusyjne, w tym dyskusja odnośnie szczepień ochronnych, z udziałem zarówno specjalistów, jak i rodziców prezentujących dwa punkty widzenia- zaznacza Kowalczuk. Dodatkowo Gdańsk w  projekcie budżetu na 2016r.  przeznaczy pieniądze na promocję szczepień.

  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Promocja szczepień

   Karol (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Może i obowiązku się nie promuje, ale można promować działania, których efektem będzie mniejszy odsetek nieszczepionych dzieci. Debata o skuteczności i sensowności szczepień staje się coraz...rozwiń całość

   Może i obowiązku się nie promuje, ale można promować działania, których efektem będzie mniejszy odsetek nieszczepionych dzieci. Debata o skuteczności i sensowności szczepień staje się coraz bardziej agresywna, ale dobrze, że jest - bo świadczy to o pluralizmie naszego społeczeństwa. Rodzice powinni być doedukowani, ponieważ teraz ufają tylko dr. Google, tu artykuł na ten temat - http://szczepimy.com.pl/dr-google-prawde-ci-powie-czyli-o-tym-gdzie-rodzice-szukaja-informacji-na-temat-zdrowia-dziecka/zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Obowiązku się nie "promuje"

   Polihistor (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Obowiązek się realizuje.
   Mamy zatem w tytule zarówno pomylenie pojęć, jak i nieumiejętność posługiwania się ojczystym językiem.
   Smutne to - cóż z tego, że powszechne?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo