Koszykarze Energi Czarnych Słupsk dalej od medalu

Energa Czarni Słupsk przegrali u siebie z Rosą Radom 73:82 (14:21, 23:14, 21:25, 15:22) w pierwszym meczu o brązowy medal w zmaganiach koszykarzy w Tauron Basket Lidze.

Ten wynik postawił drużynę ze Słupska w bardzo trudnej sytuacji. Rywalizacja o miejsce na najniższym stopniu podium toczy się zaledwie do dwóch wygranych, a zespół Energi Czarnych nie potrafił wykorzystać atutu własnego parkietu. W niedzielę kolejny mecz rozegrany zostanie w Radomiu i jeśli Rosa wygra to zdobędzie brązowe medale. W przypadku triumfu Energi Czarnych stan rywalizacji się wyrówna i wówczas trzecie i decydujące spotkanie odbędzie się w Słupsku.

Koszykarze Rosy byli bardzo dobrze dysponowani w Słupsku i to oni dominowali w trzech z czterech kwart. Goście wygrali pietwszą odsłonę różnicą siedmiu punktów. Druga kwarta należała do Energi Czarnych, którzy pewnie zwyciężyli i prowadzili po pierwszej połowie 37:35. Wydawało się, że gospodarze opanowali już to spotkanie.

Nic bardziej mylnego. Trzecia i czwarta kwarta tego spotkania to pełna kontrola zawodników z Radomia na parkiecie w Słupsku. W obu tych partiach Rosa była po prostu lepsza i zasłużenie wygrała mecz otwierający rywalizację o brązowy medal mistrzostw Polski.

Energa Czarni: Eziukwu 18, Blassingame 16, Shiloh 13, Nowakowski 6, Cesnauskis 5, Mokros 4, Pasalić 4, Borowski 4, Gruszecki 3

Rosa: Turek 25, Gibson 16, Taylor 15, Sokołowski 9, Majewski 7, Witka 4, Szymkiewicz 2, Adams 2, Mirković 2, Zalewski 0, Jeszke 0