Szukamy dobrych wychowawców

  Szukamy dobrych wychowawców

  Dorota Abramowicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Wraz z końcem wakacji zapraszamy szkoły do udziału w trzeciej edycji naszego programu społecznego "Szkoła bez przemocy". Spodziewamy się, że w tegorocznej, wspólnej akcji uczestniczyć będzie już 7 tys. szkół z całej Polski. Tylko od nauczycieli, uczniów, jak również rodziców zależy, jak znaczącą siłę na edukacyjnej "mapie bezpieczeństwa" będą stanowiły placówki z Pomorza.
  Mottem II edycji jest "Szkoła dla społeczności - społeczność dla szkoły". Zależy nam na tym, by szkoły coraz bardziej angażowały się w działania na rzecz środowiska. Nie są one przecież samotnymi wyspami, a wręcz przeciwnie - stanowią ważny element społeczności lokalnej.

  Zwalczenie agresji w szkole pozwoli wyeliminować agresję na podwórkach, placach zabaw, na ulicach. I odwrotnie - większe bezpieczeństwo w mieście czy dzielnicy wpłynie także na atmosferę w szkole.

  W tym roku zaproponujemy wiele ciekawych wspólnych działań. Szkoły biorące udział w akcji będą równocześnie uczestniczyć w programie grantowym oraz w badaniach poziomu agresji i przemocy wśród uczniów i nauczycieli. Badania Diagnoza Szkolna 2009 staną się częścią naszego Rocznego raportu.
  Ogłosimy konkurs na najlepszego wychowawcę Pomorza.

  Zauważyliśmy bowiem, że wprawdzie nie brakuje konkursów dla najlepszych nauczycieli różnych przedmiotów, ale do tej pory nie wybierano jeszcze pedagogów, którzy nierzadko w mistrzowski sposób prowadzą przez lata swoje klasy. Uczniów natomiast zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na blog pokazujący codzienne życie szkoły.

  Oczywiście nie zabraknie znanych z poprzednich edycji comiesięcznych czatów i warsztatów regionalnych dla szkół.

  Zainteresowane udziałem w programie szkoły mogą od czwartku, 28 sierpnia, do końca września wypełniać formularz zgłoszeniowy, zamieszczony na naszej stronie internetowej www.szkolabezprzemocy.pl.

  "Program "Szkoła bez przemocy" prowadzi "Polska Dziennik Bałtycki" wraz z Fundacją Grupy Telekomunikacji Polskiej. Patronem Honorowym jest Prezydent RP. W projekcie udział bierze 4718 szkół".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo