Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pracownicy szpitali w Pucku i Słupsku protestowali przed Urzędem Marszałkowskim

Krzysztof Hoffmann, Kazimierz Netka
Plany połączenia szpitali w Pucku i Wejherowie wzbudziły niepokój pracowników placówek i pacjentów
Plany połączenia szpitali w Pucku i Wejherowie wzbudziły niepokój pracowników placówek i pacjentów Archiwum DB
Pracownicy szpitali w Pucku i Słupsku oraz pacjenci są przeciwni podjęciu uchwały dotyczącej komercjalizacji szpitala w Słupsku i łączenia szpitali w Pucku i Wejherowie. Protestowali w poniedziałek przed Urzędem Marszałkowskim i w sali obrad pomorskiego Sejmiku przeciwko kolejnym zmianom w pomorskiej ochronie zdrowia.

Pielęgniarki, lekarze oraz inni pracownicy tych placówek boją się zwolnień z pracy i pogorszenia warunków zatrudnienia. Przeciw połączeniu szpitali w Pucku i Wejherowie jest także wojewoda pomorski - kilka dni temu wysłał list w tej sprawie do przewodniczącego Sejmiku i do przewodniczącego Rady Powiatu Puckiego. W dokumencie tym czytamy m.in.: "Jako osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo w regionie zwracam się do Pana Przewodniczącego z prośbą o zdjęcie z porządku obrad najbliższej sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego głosowania uchwały dotyczącej połączenia obu placówek".

Mimo tych protestów, w tym opozycyjnych radnych wojewódzkich, Sejmik podjął wczoraj uchwały otwierające drogę do dalszych zmian w pomorskiej ochronie zdrowia.

Czytaj więcej na ten temat: Pomorski sejmik głosował w sprawie fuzji szpitali w Pucku i Wejherowie

Pierwsza uchwała dotyczyła przekształcenia w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku, będącego samodzielnym publicznym zakładem opieki zdrowotnej. Marszałek Mieczysław Struk zapewniał co prawda, że nie chodzi w tym przypadku o prywatyzację, ale wątpliwości wyrażał opozycyjny radny Jerzy Barzowski.

- Nie było żadnych konkretów - oburzają się pracownicy słupskiej lecznicy. - Boimy się, że komercjalizacja otworzy drogę do zwolnień.
Według władz województwa przekształcenie szpitala w Słupsku ma pomóc w jego rozwoju, szczególnie że placówka ma długi - ponad 70 milionów złotych. - To dwunasty szpital, który przekształcamy i każdy sobie świetnie radzi - zapewnia Mieczysław Struk.
Sejmik przyjął też uchwałę dotyczącą połączenia dwóch spółek: Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie oraz szpitala w Pucku. Pierwszą zarządza samorząd województwa, a druga jest w dyspozycji starostwa w Pucku.

O zdjęcie z porządku obrad projektu tej uchwały poza wojewodą Ryszardem Stachurskim apelowali też opozycyjni radni. Większość opowiedziała się jednak za połączeniem szpitali.

Treści, za które warto zapłacić!
REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki