27.10.2016
  Czwartek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń
  27.10.2016
  Zwiń

  "Łebskie" podchody do Ustki

  "Łebskie" podchody do Ustki

  Aleksandra Christyniuk

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  To Łeba jest najlepszym miejscem na wypoczynek, Ustka - mimo że od lat nazywana Letnią Stolicą Polski - używa tego tytułu w sposób nieuprawniony - twierdzi Marcin Żyła z Wolnej Strefy Łeba, który w sobotę zorganizował happening na rzecz przyłączenia Ustki do Łeby.
  - Wezwaliśmy władze Ustki do poddania się i przyjęcia naszego zwierzchnictwa i waluty. Jako że burmistrz na naszą odezwę nie odpowiedział, w sobotę zorganizowaliśmy w Ustce akt przejęcia tego miasta. W 2009 r. ustanowimy namiestnika łebskiego w Ustce w randze wicekróla.

  Podczas happeningu Żyła z grupką łebian namawiał turystów do odwiedzenia Łeby, rozdawał funty łebskie i ulotki, w których m.in. oferował zniżki dla turystów, którzy zamienią Ustkę na Łebę w 2009 r. - Zaproponowałem władzom Ustki jeszcze jedno wyjście z sytuacji - opowiada inicjator akcji.

  - Skoro twierdzą, że u nich jest najwięcej turystów, niech w przyszłym sezonie oddadzą nam ich 20 tysięcy - zachęca Żyła. - Zobaczymy, czy jak zakosztują naszej gościnności, to do nich wrócą. A jeśli przestraszą się tej konkurencji - mamy dla nich inną. Niech nam dadzą 3 pełnoletnie dziewice, aby zwiedziły nasze miasto.

  Co na to władze Ustki? - Cieszymy się, że mieszkańcy 4-tysięcznej Łeby przyjechali do Ustki podglądać, jak w kilkunastotysięcznym kurorcie przyjmuje się wczasowiczów - mówi Jacek Cegła, rzecznik Urzędu Miejskiego w Ustce. - A turystów chętnie oddamy, bo wiemy, że i tak do nas wrócą.

  Happening nawiązuje do konfliktu, jaki przed laty toczył się pomiędzy oboma kurortami właśnie o tytuł Letniej Stolicy Polski. Zakończył go plebiscyt, w którym to miano czytelnicy przyznali Ustce.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo