Subiektywny ranking Tomasza Rozwadowskiego. Austriak...

  Subiektywny ranking Tomasza Rozwadowskiego. Austriak poprawił po Chorwacie

  Tomasz Rozwadowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Subiektywny ranking Tomasza Rozwadowskiego. Austriak poprawił po Chorwacie

  ©fot. arch. DB

  1. Języczek u wagi tygodnia: Paweł Kukiz. Antysystemowy czarny koń wyborów prezydenckich nie przekazał swojego poparcia żadnemu z dwóch finalistów, za to na krótko przed drugą turą wystąpił w Gdańsku na Neptunaliach w charakterze artysty estradowego.

  2. Cytat tygodnia: "Moim następnym celem jest dziesiąty gol i wtedy zobaczymy, co dalej". Tak przed meczem z Wisłą Kraków wypowiadał się napastnik Lechii Gdańsk Antonio Colak z Chorwacji. Bramki nie strzelił, ale wyręczył go kolega z Austrii i mecz z krakowianami zakończył się remisem 1:1. Równowaga w ramach dawnej monarchii austro-węgierskiej.

  3. Wybredni tygodnia: narodowcy. Młodzież Wszechpolska zapowiedziała manifestację w Gdańsku.
  Krzepcy Polacy mają zamiar wyrazić swoje niezadowolenie w związku z planami przyjęcia przez nasz kraj niespełna dwóch tysięcy uchodźców z krajów Afryki i z Syrii. Zgrabnie przechodzą do porządku dziennego nad faktem, że liczba naszych rodaków mieszkających w innych krajach przekracza 2 miliony.

  4. Bar tygodnia: Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie. Trzech funkcjonariuszy zostało zawieszonych w czynnościach służbowych po przyłapaniu na wieczornej konsumpcji alkoholu w miejscu pracy. Dwóch z nich pełni służbę w drogówce, czyli organizacji powołanej m.in. do ścigania pijanych kierowców, a trzeci w prewencji. Być może to koniec ich kariery w tej branży.

  5. Wakat tygodnia: superurzędnik. Potocznie w ten sposób określa się nowe stanowisko w gdańskim magistracie: głównego specjalisty ds. komunikacji i marki miasta. Stanowiska nie obsadzono, ponieważ żaden z kandydatów nie spełnił wyśrubowanych wymagań konkursowych.

  6. Hotel tygodnia: Hampton by Hilton. Przy ulicy Długiej w Gdańsku na miejscu trzech kin - Neptun, Kameralne i Helikon - powstanie hotel znanej amerykańskiej sieci. Ci, którzy płaczą po kinach, nie biorą pod uwagę, że nie były szczególnie uczęszczane oraz że kamienica, w której funkcjonowały, została legalnie sprzedana już dziesięć lat temu.

  7. Wyłączona tygodnia: sortownia. Rozpoczął się sześciotygodniowy remont sortowni odpadów w Zakładzie Utylizacyjnym w Szadółkach. Na mieszkańców dzielnic Gdańska znajdujących się w pobliżu padł blady strach, bowiem śmieci nie brakuje, a temperatura rośnie.

  8. Powetowany tygodnia: Mirosław Wądołowski. Gdański sąd przyznał b. burmistrzowi Helu blisko 200 tys. zł odszkodowania za niesłuszne aresztowanie, do którego doszło w 2007 r. "Misterna" intryga CBA miała wpłynąć wówczas na wynik wyborów parlamentarnych. Jak dotąd był to rekord samowoli służb specjalnych w RP i należy zrobić wszystko, by nie został nigdy poprawiony.

  9. Poszkodowany tygodnia: Kazimierz Szczegielniak. Sołtys kaszubskiego Uniechowa wezwany na miejsce awarii wodociągu został wyzwany od najgorszych przez kierowcę PKS, któremu nie podobał się sposób parkowania samorządowca. Kierowca zaprzecza takiemu przebiegowi zdarzenia, ale jego przełożony w PKS Bytów i tak przeprosił sołtysa.

  10. Jubileusz tygodnia: 70-lecie "Dziennika Bałtyckiego". Właśnie wkraczamy w ósmą dekadę historii naszej gazety. Obiecujemy Państwu, że przyszłość na naszych łamach będzie nadal interesująca.


  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   NIECHLUJNOŚĆ tygodnia!

   waldan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Mecz Lechii z Wisłą Kraków zakończył się wynikiem 2:2, a nie 1:1!
   Już wcześniej Pana tendencyjne uwagi prosiły się o komentarz, ale żal było czasu...
   Dziś nie wytrzymałem - jak można być tak...rozwiń całość

   Mecz Lechii z Wisłą Kraków zakończył się wynikiem 2:2, a nie 1:1!
   Już wcześniej Pana tendencyjne uwagi prosiły się o komentarz, ale żal było czasu...
   Dziś nie wytrzymałem - jak można być tak niechlujnym dziennikarzem???zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo