Proces Marcina P. ws. przestępstw skarbowych nie rozpoczął...

  Proces Marcina P. ws. przestępstw skarbowych nie rozpoczął się. Zabrakło oskarżonego

  wie

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Proces Marcina P. ws. przestępstw skarbowych nie rozpoczął się. Zabrakło oskarżonego

  ©archiwum db

  W gdańskim sądzie nie udało się rozpocząć kolejnego procesu dotyczącego Marcina P. Sprawa dotyczy przestępstw skarbowych do jakich dochodzić miało w Amber Gold a proces nie mógł rozpocząć się z braku oskarżonego.
  Proces Marcina P. ws. przestępstw skarbowych nie rozpoczął się. Zabrakło oskarżonego

  ©archiwum db

  - Postępowanie toczy się przeciwko panu Marcinowi P. oskarżonemu o przestępstwa z kodeksu karnego skarbowego. Dotyczy tego, że jako osoba odpowiedzialna za terminowe wywiązywanie się z zobowiązań podatkowych w spółce Amber Gold nie wpłacał zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych - tłumaczy prok. Michał Kroplewski z Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Śródmieście.

  Jak informują śledczy ogółem akt oskarżenia dotyczy określonych miesięcy w okresie od lutego 2010 roku do sierpnia 2012 roku.
  Prezes Amber Gold miał w tym czasie z opóźnieniami wpłacać na rachunek Urzędu Skarbowego pobranych zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych z tytułu wypłaconych wynagrodzeń. Ogółem oskarżenie dotyczy łącznie kwoty ponad 1 milion zł a zasądzona może zostać zarówno kara grzywny jak i więzienia do lat trzech.

  W czwartek sprawa po raz pierwszy trafiła na sądową wokandę, jednak jak poinformował sędzia Adam Dominik z Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe w rozpoczęciu procesu przeszkodził brak obecności oskarżonego, a ten wynikał z nie wyrażenia zgody na jego doprowadzenie przez Prokuraturę Okręgową w Łodzi, w jurysdykcji, której przebywa - tymczasowo aresztowany P. Do 2 czerwca nie ma on również możliwości udziału w rozprawach ze względu na treść opinii psychiatrycznej.

  Niebawem do sądu trafić powinien akt oskarżenia w sprawie najpoważniejszym śledztwie dotyczącym Amber Gold - doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, gdzie na liscie poszkodowanych znajduje się ponad nazwisk a łączna kwota 851 mln zł.

  Finał afery Amber Gold. Szykują akt oskarżenia

  W związku z tym sędzia Adam Dominik zdecydował się skierować do Sądu Najwyższego wniosek o wyznaczenie innego sądu - bliżej jednostki penitencjarnej, gdzie przebywa Marcin P. dla rozpatrzenia sprawy przestępstw skarbowych.


  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to sprawdzenia

   ag (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Już należy sprawdzić lekarza który wystawił mu zaświadczenie o chorobie.Na czyje zlecenie działał i kto za tym stoi.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A po co tam Marcin P.??

   n (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   przecież to jasne że powie że jest niewinny i nic nie pamięta, albo że wszystko ukartował. Tak czy inaczej można mu dać 3 lata i po sprawie. Wyrok wysłać pocztą na obecny adres pobytu.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Normalne te niezależne sądy prokuratury to bujda na resorach

   oko (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

   wszystko jest robione pod dyktando lub na rozkaz tej sitwy PO i PSL jak można zaszkodzić przed wyborami Bulow,Amber Gold to kasa PO to ludzie z PO sa mocno w niej umoczeni nawet samolot na holu...rozwiń całość

   wszystko jest robione pod dyktando lub na rozkaz tej sitwy PO i PSL jak można zaszkodzić przed wyborami Bulow,Amber Gold to kasa PO to ludzie z PO sa mocno w niej umoczeni nawet samolot na holu ciagneli by się wylansować?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Było to do przewidzenia.

   bg (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

   Zrobią z niego wariata,aby zeznania nie mogły obciążyć zleceniodawców.Tylko powrót takich jak Ziobro,może ujawnić machloje obecnej władzy.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   W 2010r. miał rację były poseł PO z Łodzi jak będąc na Florydzie tak sobie rzekł, a media to podały:

   #! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

   "Jestem dowodem na to, że Polska jest dzikim krajem" i po latach trudno się z tym nie zgodzić jak

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo