Sprawdzian piątoklasisty 2015 - matematyka [ARKUSZE]

  Sprawdzian piątoklasisty 2015 - matematyka [ARKUSZE]

  red.

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Sprawdzian piątoklasisty 2015 - matematyka [ARKUSZE]
  1/11
  przejdź do galerii
  We wtorek, 19 maja 2015 r. w szkołach podstawowych odbyły się dwa badania Instytutu Badań Edukacyjnych – kompetencji trzecioklasistów oraz kompetencji piątoklasistów. Badania mają pokazać mocne i słabe strony uczniów z zakresu języka polskiego i matematyki.
  W badaniu przeprowadzonym przez Instytut Badań Edukacyjnych wzięły udział szkoły, które przystąpiły do niego dobrowolnie.

  Zobacz również:

  Badanie nie ma charakteru sprawdzającego a diagnostyczny. Wyniki mają być jedynie informacją dla nauczycieli i dyrektorów szkół, jaki poziom umiejętności osiągają dzieci.

  Do badania kompetencji piątoklasistów zgłosiło się ponad 5 tys. szkół. Z matematyki sprawdzane były kompetencje z obszaru sprawności rachunkowej, wyobraźni geometrycznej oraz umiejętność rozwiązywania różnego typu zadań tekstowych.

  Zobacz również: Sprawdzian trzecioklasisty 2015. IBE bada kompetencje - MATEMATYKA [ARKUSZE]

  Informacje na temat wyników poszczególnych uczniów dyrektorzy szkół otrzymają już po 48 godzinach. Jeśli szkoła nie zgłosiła się do badania, będzie mogła przeprowadzić test we własnym zakresie – pytania pojawią się na stronie internetowej IBE 20 maja. W tym przypadku jednak nie otrzyma informacji zwrotnej o ocenie każdego z uczniów ani też o tym, jak wypada na tle województwa.

  Instytut wiosną 2014 r. przeprowadził diagnozę umiejętności matematycznych piątoklasistów (DUMa). Zrealizował też ostatnią edycję ogólnopolskiego badania umiejętności trzecioklasistów (projekt OBUT zakończył się w grudniu 2014 r.). W roku szkolnym 2014/15 badał kompetencje szóstoklasistów. Diagnoza ta towarzyszyła próbnemu sprawdzianowi.

  Więcej informacji na temat badania na stronie: www.diagnoza.ibe.edu.pl

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo