Połączenie szpitali w Wejherowie i Pucku. Wspólne działania...

  Połączenie szpitali w Wejherowie i Pucku. Wspólne działania szansą na lepsze kontakty z NFZ?

  Joanna Kielas

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Połączenie szpitali w Wejherowie i Pucku. Wspólne działania szansą na lepsze kontakty z NFZ?

  ©J. Kielas

  Planowane połączenie Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie ze szpitalem puckim wzbudza wiele wątpliwości. Na posiedzeniu Komisji Zdrowia Rady Powiatu Wejherowskiego pierwszy raz oficjalnie głos w sprawie zabrał Andrzej Zieleniewski, szef placówki w Wejherowie. Co prawda podlega ona pod marszałka województwa, ale radni z powiatu też chcą być na bieżąco z rozwojem wydarzeń.
  Połączenie szpitali w Wejherowie i Pucku. Wspólne działania szansą na lepsze kontakty z NFZ?

  ©J. Kielas

  - Najgorszy jest brak informacji czy niedomówienia. Dlatego poprosiliśmy pana prezesa, by osobiście przedstawił nam zamierzenia co do szpitali w Wejherowie i Pucku - tłumaczy Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

  - Konsolidacja obu placówek daje możliwości rozwoju i dla szpitala w Wejherowie, i dla Pucka - tłumaczył Andrzej Zieleniewski. - Po prostu duży może więcej, a po połączeniu będziemy obsługiwali 280 tysięcy pacjentów - to więcej niż ma Gdynia.
  Nasze większe szanse dotyczą zarówno lepszej pozycji w negocjacjach o kontrakty z NFZ, jak i o aplikowanie o środki unijne, a po takie chcemy sięgnąć, budując nowy blok operacyjny. Z kolei w puckim szpitalu pierwszą potrzebą jest budowa windy, bo tam między piętrami pacjentów wciąż przenoszą noszowi.

  Dr Andrzej Zieleniewski, dyrektor szpitala w Wejherowie o planach połączenia placówek [WIDEO]  Dyrektor Zieleniewski zapewniał, że w Pucku po połączeniu z Wejherowem nadal zostałby podmiot leczniczy, że nie będzie likwidował tam działającego szpitala. Mówił nawet o powiększeniu puckiej interny. - Wejherowo i Puck mogą się uzupełniać, stworzyć jeden podmiot. Dlatego jestem za konsolidacją szpitali, ale zastrzegam, że w Pucku potrzebne są zmiany.

  Prezes uczestniczył już w spotkaniu z załogą puckiego szpitala. Uspokaja, że personel nie ma się czego obawiać, bo po połączeniu pracownicy puckiego szpitala z mocy prawa dołączą do załogi połączonych szpitali. - Owszem, są pewne plany zmian, ale na razie nie będę ich w szczegółach upubliczniał - mówił Zieleniewski.

  Wyjaśnienia prezesa przekonały do zmian zarówno starostę wejherowskiego, jak i radnych powiatowych. Jako pierwsi nad połączeniem będą głosować radni wojewódzcy 25 maja.

  Łączyć szpitale, czy nie? Zagłosuj w naszej sondzie internetowej na stronie wejherowo.naszemiasto.pl

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo