Subiektywny ranking. Ikona zdejmuje portret i traci godło

  Subiektywny ranking. Ikona zdejmuje portret i traci godło

  Tomasz Rozwadowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Subiektywny ranking Tomasza Rozwadowskiego.
  Subiektywny ranking. Ikona zdejmuje portret i traci godło
  1 Szok tygodnia: wybory. Godzina 21.00 w minioną niedzielę zapisze się mocno we wspomnieniach Pomorzan zainteresowanych polityką. Choć w regionie urzędujący prezydent miał przewagę, większość kraju woli Andrzeja Dudę z PiS, a spory fanclub ma także Paweł Kukiz. Bronisław Komorowski może jeszcze wygrać w drugiej turze, ale jak widać, wcale nie musi. Na szczęście, nie musi także Duda, nieprawdaż?

  2 Potencjalnie bezimienna tygodnia: PGE Arena. Z końcem miesiąca wygaśnie umowa sponsorska z Polską Grupą Energetyczną, która raczej nie jest zainteresowana dalszym firmowaniem gdańskiego stadionu własną nazwą. Jakieś negocjacje się toczą, ale są w takim stopniu tajne, że aż trudno uwierzyć w ich istnienie.
  Plotkarze plotkują, jakoby wśród zainteresowanych byli CocaCola, Pepsi i Lotos, ale wymienione korporacje dementują. Może warto, by do przetargu stanęły także co bardziej zasobne kościoły lub związki wyznaniowe. Kriszna Arena? Czemu nie...

  3 Cytat tygodnia: "Nasi teatralni dramaturdzy dokonali niewielkich przeróbek, na przykład niektórym postaciom zmieniono płeć". Raportuje aktor Teatru Wybrzeże Robert Ninkiewicz. Niewielkie przeróbki?! Pardon.

  4 Zniknięcie tygodnia: godło. Najpierw z gabinetu prezydenta Słupska Roberta Biedronia zniknął portret Jana Pawła II, niedługo później godło państwowe. Pierwszy został usunięty przez prezydenta, orzeł przez siły anonimowe.
  5Brakujący tygodnia: ratownicy. Z najnowszego raportu NIK na temat polskich kąpielisk wynika, że choć ich ogólny standard się poprawia, brakuje na nich wykwalifikowanych ratowników. Główną winę za ten stan rzeczy ponoszą, oczywiście, niskie stawki wynagrodzenia. One są tak ważne w naszym życiu, że powinno się im postawić pomnik.

  6 Profesja tygodnia: sprzedawca. Okazuje się, że na Pomorzu najwięcej bezrobotnych jest sprzedawcami z zawodu, a z drugiej strony pracodawcy szukają najczęściej właśnie sprzedawców. Paradoks polega na tym, że szuka się pracowników innych niż ci, którzy faktycznie są na rynku pracy.

  7 Nadchodzący tygodnia: Marsz Równości. Na 30 maja zapowiadany jest w Gdańsku pierwszy Trójmiejski Marsz Równości. W inicjatywie wezmą udział nie tylko tzw. ikony, czyli Anna Grodzka, Robert Biedroń i Wanda Nowicka oraz przedstawiciele środowisk LGBT i ich sojusznicy, i sympatycy, ale także siły ciemności, które mają zamiar, jeśli nie uniemożliwić, to poważnie zakłócić marsz. I tak to się ładnie kręci.

  8 Szpital tygodnia: Centrum Medycyny Nieinwazyjnej. Rząd przyznał blisko 600 mln zł na budowę nowej części Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Choć szpitale są w zasadzie problemem dla NFZ, gdyż kosztują, wciąż są budowane. Niekiedy.

  9 Wyspa tygodnia: Urząd Pocztowy nr 10 w Gdyni. Mieszkańcy obsługiwani przez jedną z gdyńskich placówek od miesiąca nie dostają korespondencji, ponieważ brakuje listonoszy. Jasne i proste.

  10 Fantasta tygodnia: Arkadiusz Marciszek. Mieszkaniec Chojnic wymyślił linię tramwajową łączącą jego miasto z pobliskim Człuchowem. W pierwszym z ośrodków pomysł śmiałego wizjonera przyjęto ze względną życzliwością, w drugim otwarcie wyśmiano. Taki jest los wizji.

  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "Uporządkowanie" wg kretyna

   Rumcajs (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Co za przemądrzały matoł. Firma która istnieje od 1928 r , której pracownicy we wrześniu 39r dali przykład męstwa i polskości , przegrywa z układowym łajnem .Traci milionowy kontrakt. Pracownicy...rozwiń całość

   Co za przemądrzały matoł. Firma która istnieje od 1928 r , której pracownicy we wrześniu 39r dali przykład męstwa i polskości , przegrywa z układowym łajnem .Traci milionowy kontrakt. Pracownicy zasłużonej firmy stoją przed ogromnym problemem. Natomiast śmieciowy "zwycięzca" wyprowadza zyski na Cypr. Nie dziwota że karakan intelektualny smaży takie pierdoły , bo jego IQ nie "kuma" pewnych oczywistości . zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo