1. PZU Gdańsk Maraton: Nowa impreza biegowa na mapie...

  1. PZU Gdańsk Maraton: Nowa impreza biegowa na mapie Trójmiasta

  Rafał Rusiecki

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  1. PZU Gdańsk Maraton: Nowa impreza biegowa na mapie Trójmiasta
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Fot. Karolina Misztal / Polskapresse

  Już w niedzielę wystartuje 1. PZU Gdańsk Maraton. W programie zaplanowano wiele atrakcji zarówno dla biegaczy, jak i kibiców.
  Chociaż bieg na maratońskim dystansie odbędzie się w niedzielę, to już dzień wcześniej warto skorzystać ze strefy przygotowanej przez PZU (centrum AmberExpo przy ul. Żaglowej 11). Znajdą się w niej gabinety, w których bezpłatnie będzie można uzyskać konsultacje u kardiologa, dietetyka, ortopedy, dermatologa. Każdy będzie mógł sprawdzić poziom cholesterolu, glukozy, zważyć się czy wykonać badanie EKG, sprawdzić wiek swojej skóry i poziom jej nawilżenia. Przygotowane będzie również stoisko z koszulkami, na którym będzie możliwe wykonanie indywidualnej koszulki z nadrukiem nawiązującym do aktywnego trybu życia.

  Sprawdź, jakie zmiany w ruchu i kursowaniu autobusów miejskich czekają nas w niedzielę w związku z PZU Gdańsk Maraton 2015

  Podczas gdańskiego maratonu zadebiutuje PZU Mobilna Trasa Zdrowia, a w strefie "Podziel się kilometrem" na bieżniach, rowerach stacjonarnych i orbitrekach będzie można zmęczyć się odrobinę w szczytnym celu. Za każdy przejechany 1 km PZU przekaże 10 złotych na rzecz Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza w Gdańsku. Znajdzie się również wiele atrakcji dla najmłodszych kibiców. Maluchy będą mogły skorzystać z przygotowanej specjalnie dla nich strefy zabaw. Organizatorzy przygotowali także sportowe expo, gdzie zaprezentują się firmy ze swoją ofertą produktów i usług sportowych. To wszystko będzie dostępne dla odwiedzających AmberExpo w sobotę (godz. 10-20) oraz niedzielę (godz. 6-15).

  W sobotę podczas pasta party uczestnicy i odwiedzający miasteczko zawodów będą mieli okazję do spotkania z Yaredem Shegumo, wicemistrzem Europy z Zurychu, od dwóch lat wspieranym przez PZU. Nie zabraknie rozmów, autografów, zdjęć. W niedzielę zaś Yared będzie kibicował maratończykom na trasie biegu. Na godz. 17 zaplanowany został wykład Radosława Dudycza, byłego mistrza Polski w maratonie, ambasadora gdańskiej imprezy.

  Kto nie zdecydował się na start w biegu, może wziąć udział w maratonie w roli kibica. Dla wszystkich, którzy zechcą wesprzeć na trasie swoich bliskich lub po prostu dopingować śmiałków na dystansie 42 km i 195 metrów, przewidziane zostały strefy kibica. Organizatorzy liczą na wesołe i głośne kibicowanie. Co ok 5 kilometrów do biegu zagrzewać będzie muzyka grana przez DJ-ów z trójmiejskich klubów oraz komentarz spikerów. Na Targu Węglowym oraz przy molo w Brzeźnie swoje strefy kibicowania przygotuje PZU. Tam zaopatrzy każdego chętnego w gadżety pomocne w dopingu. Pełną listę stref można znaleźć na stronie pzugdanskmaraton.pl.

  W dniu imprezy, tuż przy wejściu do AmberExpo, działać będzie strefa nordic walking, gdzie odbywać się będą instruktaże i porady prowadzone przez trzech profesjonalnych trenerów. Będzie też szansa na zdobycie jednej ze 100 par kijków.
  Organizatorami imprezy są miasto Gdańsk oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku. Sponsorem tytularnym zostało PZU.

  Szukasz więcej sportowych emocji?

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dziennikarstwo

   miba (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   w całym artykule nie ma godziny startu - to takie polskie dziennikarstwo.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dziennikarstwo

   miba (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   w całym artykule nie ma godziny startu - to takie polskie dziennikarstwo.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   Poznaj Gdańsk - zagraj! [GRA MEMO]

   Poznaj Gdańsk - zagraj! [GRA MEMO]

   Konkurs „Gmina na 6” [wizytówki gmin]

   Konkurs „Gmina na 6” [wizytówki gmin]

   Nowoczesna bankowość jest mobilna

   Nowoczesna bankowość jest mobilna

   Letnie inwestycje drogowe na Pomorzu. Gdzie utrudnienia w ruchu?

   Letnie inwestycje drogowe na Pomorzu. Gdzie utrudnienia w ruchu?