Tyczka na molo, ale w męskiej obsadzie. Będzie były mistrz...

  Tyczka na molo, ale w męskiej obsadzie. Będzie były mistrz Paweł Wojciechowski

  Józef Pieczyński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  23 maja podczas konkursu "Tyczka na Molo" w Sopocie kibice zobaczą 10 zawodników, w tym byłego mistrza Pawła Wojciechowskiego.
  Tyczka na molo, ale w męskiej obsadzie. Będzie były mistrz Paweł Wojciechowski

  ©Tomasz Bolt/Polskapresse

  Skakanie w najbardziej reprezentacyjnej części kurortu przyciąga turystów i mieszkańców już od 1984 roku. Od samego początku inicjatorem i organizatorem tej wyjątkowej rywalizacji jest Sopocki Klub Lekkoatletyczny, wspólnie z Kąpieliskiem Morskim Sopot, a jego pierwsze edycje wspierał również sopocki MOSiR.

  Od 1996 aż do 2014 roku, najjaśniej świeciły gwiazdy tyczkarek. Właśnie w latach 90. dynamika rozwoju żeńskiej tyczki mocno przyspieszyła, więc i sopocki konkurs przyczyniał się do umacniania tej konkurencji i wzrostu jej rangi w lekkoatletycznym świecie. Jeśli dołożymy do tego pasmo sukcesów Anny Rogowskiej i Moniki Pyrek na arenie międzynarodowej, przy jednoczesnej wieloletniej posusze w męskiej tyczce, nie może dziwić, że to panie nadawały ton rywalizacji na molu.

  Kariery naszych eksportowych tyczkarek dobiegły końca, a teraz czas na popisy panów. Polscy zawodnicy zaczęli się liczyć w zmaganiach rangi mistrzowskiej.

  W rywalizacji przed wejściem na molo wystąpi 10 tyczkarzy, z wracającym do znakomitej dyspozycji sprzed przewlekłej kontuzji, Pawłem Wojciechowskim (Zawisza Bydgoszcz).

  - Myślę, że Paweł już jest na takim etapie, który gwarantuje naprawdę wysokie skakanie - mówi Jerzy Smolarek, dyrektor zawodów. - W końcu po powrocie do sportu zdążył udowodnić, że nic nie stracił ze swoich walorów, sięgając po tytuł wicemistrza Europy w Zurychu. A jeśli któryś z konkurentów zdoła mu rzucić rękawicę - w co wierzę - to konkurs dodatkowo zyska na atrakcyjności. Kto wie, czy przy okazji nie zostanie wreszcie złamany rekord mityngu.

  Wynosi on 5,80 metra i ustanowił go Mirosław Chmara w 1988 roku. Skakanie na takim pułapie na początku sezonu to wprawdzie rzadkość, ale niczego nie można wykluczyć. Wszak rekord Wojciechowskiego to 5,91 m.

  Początek zawodów w sobotę 23 maja o godz. 17 na placu Zdrojowym.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   Poznaj Gdańsk - zagraj! [GRA MEMO]

   Poznaj Gdańsk - zagraj! [GRA MEMO]

   Konkurs „Gmina na 6” [wizytówki gmin]

   Konkurs „Gmina na 6” [wizytówki gmin]

   Nowoczesna bankowość jest mobilna

   Nowoczesna bankowość jest mobilna

   Letnie inwestycje drogowe na Pomorzu. Gdzie utrudnienia w ruchu?

   Letnie inwestycje drogowe na Pomorzu. Gdzie utrudnienia w ruchu?