Bytów: Stowarzyszenie "Nazaret"

Bytów: Stowarzyszenie "Nazaret"

Marcin Pacyno

Dziennik Bałtycki

Aktualizacja:

Dziennik Bałtycki

Bytów: Stowarzyszenie "Nazaret"
Bytów: Stowarzyszenie "Nazaret"

Nazaret jest organizatorem majowej Filipiady ©Marcin Pacyno

Pomagają rodzinom potrzebującym pomocy materialnej i skupiają wokół siebie ludzi wierzących, integrując społeczność katolicką. Stowarzyszenie "Nazaret" działa przy parafii św. Filipa Neri w Bytowie.
- Jesteśmy współorganizatorami i organizatorami wielu imprez - mówi Maciej Horbacz, prezes stowarzyszenia. - To m.in. pielgrzymki biegowe do Częstochowy, a w tym roku, 3 kwietnia, do Sianowa. Największa impreza zorganizowana przez nas to całotygodniowe spotkania w ramach Filipiady zwieńczonej wielkim piknikiem plenerowym. Nie brakuje także innych przedsięwzięć sportowych, jak rodzinny turniej siatkarski - dodaje prezes.


Stowarzyszenie pomaga również osobom, których sytuacja materialna nie jest łatwa. - Pierwsze transporty z żywnością już dotarły. Przewidujemy wsparcie dla ok. 1500 osób - mówi Horbacz.
Nazaret ma na koncie także inwestycje. Na placu nieopodal kościoła wybudowało plac zabaw dla dzieci. W tym roku będzie kolejna inwestycja.

- Kościół św. Filipa Neri ma niewykorzystane podziemia. Chcemy w nich stworzyć Filipińskie Centrum Rodziny oraz salę kameralną i multimedialną. Środki z 1 proc. będą przeznaczone m.in. na tę inwestycję, na organizację kolonii dla dzieci z rodzin ubogich i pomoc klubom sportowym - wyjaśnia Horbacz.

Stowarzyszenie "Nazaret" im. św. Filipa Neri jest organizacją pożytku publicznego, która istnieje od 29 września 2001 r. Jest organizacją katolicką działającą przy Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri w Bytowie.

Aby przekazać im 1 procent, należy w odpowiedniej rubryce w zeznaniu podatkowym wpisać nr Krajowego Rejestru Sądowego. Można też odwiedzić stronę internetową stowarzyszenia www.nazaret.pl i skorzystać ze specjalnego programu do wypełnienia zeznania podatkowego, który automatycznie wpisze odpowiedni numer KRS.

Stowarzyszenie "Nazaret" KRS: 0000085599

Akcję "Podziel się 1 procentem" prowadzimy pod patronatem marszałka Pomorza. Partnerzy: Fundacja RC, Urząd Miejski w Gdańsku i Radio Plus (audycje: pn.-pt. o 18.15).


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Zobacz koniecznie!

Wideo