Pisaliśmy w 1971 r. Wielka stacja zgazowania w porcie

  Pisaliśmy w 1971 r. Wielka stacja zgazowania w porcie

  red.

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  W Stoczni Gdańskiej im. Lenina nastąpił intensywny rozwój spawania półautomatycznego w osłonie dwutlenku węgla. Eliminuje to uciążliwy i nieobojętny dla zdrowia spawacza proces spawania ręcznego - łukowego.
  Pisaliśmy w 1971 r. Wielka stacja zgazowania w porcie
  W latach 1969-70 wprowadzono 120 tego rodzaju półautomatów produkcji krajowej. Oczywiście pociągnęło to za sobą znaczny wzrost zapotrzebowania na dwutlenek węgla dostarczany dotychczas w butlach przez Przedsiębiorstwo Przemysłowo-Handlowe Gazy Techniczne w Oliwie.

  Trudności techniczne związane z zaopatrzeniem i wysokie koszty materiałowe i transportowe dają się jednak we znaki stoczniowcom. W związku z tym z końcem ubiegłego roku powstała koncepcja budowy w Stoczni Gdańskiej własnej stacji zagazowania dwutlenku węgla i sieci rurociągów dla zasilania stanowisk spawalniczych. Całym tym zagadnieniem zajmuje się zespół specjalistów, którymi kieruje główny spawalnik Stoczni Gdańskiej mgr inż. Ryszard Wachowski. W ciągu roku zakład będzie zużywał ok. 500 ton dwutlenku węgla. Dotychczas żadna z naszych stoczni nie posiada podobnej stacji.

  "Dziennik Bałtycki", 1971 r.

  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo