Jutro batalia o awans [GALERIA ZDJĘĆ]

W przedostatniej kolejce rozgrywek I ligi piłki ręcznej kobiet, UKS PCM Kościerzyna przed własną publicznością pokonał zespół Słupi Słupsk 31:23.

Chociaż wygrana naszej ekipy była zdecydowana, to trzeba podkreślić, że to spotkanie obfitowało w mnóstwo błędów zarówno z jednej, jak i drugiej strony.

Piłkarki ręczne obydwu drużyn często celowały poza bramkę, a także traciły piłki na rzecz przeciwnego zespołu. Przewaga zespołu Dariusza Męczykowskiego uwidoczniła się od 10 minuty meczu. W miarę upływu czasu kościerzynianki konsekwentnie powiększały swoją przewagę, by na osiem minut przed końcem prowadzić różnicą 9 trafień. Do szatni schodziły z dorobkiem 16 bramek, a słupszczanki miały ich o sześć mniej.

W drugiej odsłonie, od pierwszego gwizdka na parkiecie dominowały gospodynie. W efekcie UKS PCM odniósł zdecydowane zwycięstwo 31:23. Najwięcej bramek dla kościerskiego zespołu rzuciła Adrianna Górna, która aż 14 razy pokonała bramkarkę przeciwnej drużyny.

W najbliższą sobotę, UKS PCM rozegra najważniejszy mecz w tym sezonie, ponieważ będzie on decydował o pierwszym miejscu w tabeli, a co za tym idzie, o bezpośrednim awansie do Superligi. Kościerzynianki zmierzą się na wyjeździe z AZS AWF Łączpol Gdańsk.