Maturzystka uratowała dziecko. Została wyróżniona przez...

  Maturzystka uratowała dziecko. Została wyróżniona przez policjantów [ZDJĘCIA]

  red./mat. prasowe policji

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Maturzystka uratowała dziecko. Została wyróżniona przez policjantów [ZDJĘCIA]
  1/5
  przejdź do galerii

  ©fot. mat. policji

  Aleksandra Drzastwa uczennica Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Słupsku otrzymała wyróżnienie i pamiątkowy upominek od Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku.
  Nastolatka w ubiegłym miesiącu będąc świadkiem wypadku drogowego, zatrzymała swój samochód i udzieliła pomocy ofiarom wypadku. To działanie z pewnością spowodowało, że nie doszło do większych rozmiarów tragedii.

  W piątek w Sali Gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Słupsku odbyła się wyjątkowa uroczystość. Uczennica tej szkoły, Aleksandra Drzastwa za swoją wyjątkową obywatelską postawę otrzymała gratulacje i wyróżnienia z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku.
  Ola jadąc obwodnicą Słupska w marcu tego roku była świadkiem wypadku drogowego. Widząc to zdarzenie drogowe, bez wahania zatrzymała swój samochód i dając sygnał o zaistniałym wypadku wstrzymała ruch innych pojazdów. To działanie z pewnością spowodowało, że nie doszło do większych rozmiarów tragedii. W trakcie jej interwencji wykazała się ogromnym opanowaniem i fachowością z zakresu pomocy przedmedycznej. Jak ustalili będący na miejscu wypadku policjanci, dziewczyna nie dopuściła, aby ktokolwiek z osób postronnych przed przyjazdem policji i ratowników, zmienił ułożenie poszkodowanego dziecka leżącego na jezdni.

  - Dzisiaj wiemy, że dzięki tej interwencji chłopiec żyje i dochodzi do zdrowia. W tym wypadku drogowym ucierpiało łącznie pięć osób w tym dwójka małych dzieci - powiedział Komendant Miejski Policji gratulując i wręczając upominki licealistce.

  Słowa uznania i listy gratulacyjne przekazano rodzicom oraz dyrekcji szkoły.

  - Szanowni Państwo, możecie być dumni, że Ola wykazała się wyjątkową odwagą cywilną i pokazała jak należy postępować w takich sytuacjach - mówił komendant.

  Więcej na ten temat:
  Maturzystka pomogła ofiarom wypadku na obwodnicy

  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Błąd w tekście

   J3M (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Szanowny Panie autorze tego tekstu - nie ma czegoś takiego jak pierwsza pomoc przedmedyczna. Jest pomoc medyczna lub pierwsza pomoc.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wątpię

   Spec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Proponuje sobie poczytać o tym. Jest coś takiego jak przedmedyczna - czyli przed przyjazdem pogotowia i jest coś takiego jak pierwsza pomoc przedszpitalna - czyli to co robią Ratownicy w Pogotowiu...rozwiń całość

   Proponuje sobie poczytać o tym. Jest coś takiego jak przedmedyczna - czyli przed przyjazdem pogotowia i jest coś takiego jak pierwsza pomoc przedszpitalna - czyli to co robią Ratownicy w Pogotowiu i jest pomoc szpitalna - czyli to co się dzieje w szpitalu.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo