Wielka majówka we wdzydzkim skansenie [ZDJĘCIA]

  Wielka majówka we wdzydzkim skansenie [ZDJĘCIA]

  Maciej Wajer

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Wielka majówka we wdzydzkim skansenie [ZDJĘCIA]
  1/6
  przejdź do galerii
  Miłośnicy kaszubskiej kultury, dawnych obyczajów panujących w tym regionie, muszą w ten majowy weekend wybrać się do Muzeum Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich. Ci wszyscy, którzy odwiedzili skansen już wczoraj, nie mogli narzekać na nudę. Pomimo deszczowej aury, atrakcji nie brakowało, a jedną z nich było spotkanie z czarownicami. Zorganizowane widowisko, w czasie którego odbyło się polowanie na czarownice, ich pojmanie, a także osądzenie, podobało się zarówno młodszym zwiedzającym, jak i tym starszym.
  - Skansen odwiedzam dość często, ale widowisko miałem okazję zobaczyć po raz pierwszy - powiedział nam Krzysztof Makurat, turysta z Gdyni. - Uważam, że było świetne, i jak zauważyłem, zainteresowało nie tylko małych widzów, ale też starszych. Dzięki tej inscenizacji, można było poszerzyć wiedzę na temat tego, jakie zwyczaje panowały dawniej, tutaj na Kaszubach i przyznam, że były one bardzo ciekawe.


  Ci wszyscy, którzy jeszcze nie zaplanowali swojej majówki, mają okazję odwiedzić wdzydzki skansen jeszcze dzisiaj i w niedzielę. Organizatorzy majówki postarali się o to, by majowy weekend, był bardzo bogaty pod względem różnych atrakcji. Turyści będą mieli możliwość spotkania się ze wspomnianymi czarownicami, które będą m. in. uczyć podróżowania na miotle. Ten niecodzienny kurs latania zostanie uwieńczony specjalnym certyfikatem. Warto dodać, że majowy weekend stanie się również okazją do przywitania wiosny, jak podkreślają organizatorzy, śpiewem, tańcem i zabawą. Zwiedzający będą mieli również okazję do udziału w warsztatach edukacyjnych, w czasie których będzie można zobaczyć proces toczenia garnków, tkania szmaciaka, przędzenia wełny, wykuwania gwoździ oraz podkówek, malowania obrazów na szkle, wyrabiania kwiatów z papieru, a także wziąć udział w zajęciach w dawnej, zabytkowej szkole. Organizatorzy majówki pomyśleli też o miłośnikach gier. Będą mieli oni okazję zobaczyć, po jakie gry sięgali przed wieloma laty mieszkańcy Kaszub.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo