Polecamy
  plus.dziennikbaltycki.pl

  Magazyn Rejsy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń
  Pomorze. Co trzecie policyjne śledztwo kończy się bez...

  Pomorze. Co trzecie policyjne śledztwo kończy się bez wykrycia sprawców

  Jacek Wierciński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Pomorze. Co trzecie policyjne śledztwo kończy się bez wykrycia sprawców
  1/2
  przejdź do galerii

  ©fot. Marcin Oliva Soto

  Zamykane bez ustalenia sprawcy jest co trzecie policyjne śledztwo na Pomorzu, 38 proc. postępowań w Gdańsku, 43 proc. w Gdyni i 52 proc. w Sopocie - wynika z danych otrzymanych z trójmiejskich komend
  Niemal 35 procent spraw zakończonych przez pomorskich policjantów w 2014 roku kończyło się "umorzeniem z powodu niewykrycia sprawcy". Policjanci zaznaczają, by ich pracy nie oceniać wyłącznie poprzez pryzmat tabelek z cyferkami. Z 61 tysięcy postępowań, zakończonych przez policjantów z Pomorza w minionym roku, 21 tysiące umorzono z powodu "niewykrycia sprawcy".

  Komenda wojewódzka informuje, że w 2014 roku pomorscy policjanci wykryli sprawców ponad 92 procent zabójstw i ponad 95 procent przestępstw narkotykowych.
  Wysoka jest także wykrywalność rozbojów i wymuszeń rozbójniczych, która wynosi ponad 70 procent. Odnotowano 7-procentowy wzrost, w porównaniu z rokiem poprzednim, wykrywalności kradzieży pojazdów. Podobnie jest, jeśli chodzi o włamania, których wykrywalność wzrosła o ponad 6 procent.

  - W 2104 roku w porównaniu z rokiem poprzednim wzrosła wykrywalność przestępstw zarówno kryminalnych, jak i pospolitych. Najwyższa jest wykrywalność najpoważniejszych przestępstw, zbliżona do stu procent, niższa dotyczy kradzieży i wynosi prawie 35 proc. - przyznaje Renata Legawiec z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

  - Policjanci stosują coraz skuteczniejsze metody walki z przestępczością i mają lepsze rozpoznanie środowiska. Stosują nowoczesne metody i działania operacyjne, a także nowoczesne techniki zabezpieczania i analizy śladów - dodaje Renata Legawiec.

  Jedne z najmniej spektakularnych statystyk ma Komenda Miejska Policji w Sopocie. Na 1 995 spraw jakie zakończono tu w ubiegłym roku, umorzone z powodu niewykrycia sprawcy zostały aż 1 052. Funkcjonariusze zaznaczają jednak, że nie wynika to z nieudolności, a raczej ze specyfiki lokalnej kurortu będącego centrum rozrywki.

  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND


  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Naciągana skuteczność.

   Mieszkaniec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Nie bardzo wierzę w 95 % skuteczność w zwalczaniu handlu narkotykami, to co widać np na terenie Moreny świadczy,że wręcz jest tolerancja ze strony policji.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wykrywalnosc.

   gawel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Sikalem w Sopocie,bo czasem musze jak ktos niemusi to mu wspolczuje.Toalet w sopocie niema,podjechali radiowozem z kuli mnie w kajdanki i zawiezli na komede w Sopocie.mam sprawe wsadzie za...rozwiń całość

   Sikalem w Sopocie,bo czasem musze jak ktos niemusi to mu wspolczuje.Toalet w sopocie niema,podjechali radiowozem z kuli mnie w kajdanki i zawiezli na komede w Sopocie.mam sprawe wsadzie za sikanie.To jest dowod ze policja dziala i lapie i wykrywa.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   bo

   tryb (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

   Bo się h....ą robić nie chce!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nieprawda

   nie h...j (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   nieprawda, że im się robić nie chce! Poza tym to słowo, które zakropkowałeś pisze się przez "ch", a na końcu, skoro to ma być liczba mnoga powinno być "om", a nie "ą".

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   śmieszne, aż żałosne

   mieszkanka Suchanina (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   W 94 r miałam włamanie do mieszkania. I wiecie co mi powiedział policjant? Cytuję '' jak pani będzie wiedziała kto ukradł pani rzeczy, to proszę nam powiedzieć''' . Mnie normalnie zatkało! Teraz...rozwiń całość

   W 94 r miałam włamanie do mieszkania. I wiecie co mi powiedział policjant? Cytuję '' jak pani będzie wiedziała kto ukradł pani rzeczy, to proszę nam powiedzieć''' . Mnie normalnie zatkało! Teraz jak będzie włamanie to nie będę zawracała sobie głowy policją, bo te ćwoki i tak złodziei nie szukają! Tylko nie wiem skąd biorą te swoje statystyki o wykrywalności przestępstw, z fusów?zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo