Wypadek w Nożynie. Biegli uznali, że przyczyną zdarzenia...

  Wypadek w Nożynie. Biegli uznali, że przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość

  Łukasz Boyke

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  W wypadku w Nożynie zginęła 30-letnia kobieta.
  1/4

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Łukasz Boyke

  Do wypadku w Nożynie, w którym zginęła 30-letnia kobieta doszło na początku stycznia. Zdaniem biegłych to prędkość była przyczyną tragicznego zdarzenia.
  To prędkość, zdaniem biegłych, była przyczyną tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło na początku stycznia bieżącego roku w Nożynie (gm. Czarna Dąbrówka). Zginęła wówczas 30-letnia ekspedientka sklepu, który się znajdował w pobliżu drogi wojewódzkiej nr 212. Śledczy zakończyli właśnie zbieranie materiału dowodowego w tej sprawie. Kierowca ciężarówki przystosowanej do przewozu drewna -Bartłomiej K. usłyszał już zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. 26-letni kierowca ciężarówki z Kościerzyny do winy się jednak nie przyznaje.

  - Wpłynęła do nas opinia dotycząca rekonstrukcji wypadku drogowego, do którego doszło 12 stycznia w Nożynie - mówi Patryk Wegner z Prokuratury Rejonowej w Lęborku. - Na podstawie tej opinii, jak również całości zgromadzonego materiału dowodowego w tej sprawie, wydane zostało postanowienie o przedstawieniu kierowcy zarzutu dotyczącego spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

  Przypomnijmy. Feralnego dnia na łuku drogi Bytów - Lębork panowały bardzo trudne warunki. Nawierzchnię pokrywała cienka warstwa lodu, która utrudniała jazdę. Tuż po zdarzeniu kierowca tłumaczył, że nie mógł nic zrobić. Biegli zabezpieczyli pojazd i tachograf w nim zainstalowany. Stwierdzili, że kierowca ciężarówki powinien był jechać wolniej.


  TVN24/ x-news

  Więcej o ustaleniach biegłych przeczytasz w środowym (29.04.2015r.) papierowym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego" albo kupując e-wydanie gazety.

  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo