Nocne Wilki niewpuszczone do Polski. Nie mieli potrzebnych...

  Nocne Wilki niewpuszczone do Polski. Nie mieli potrzebnych wiz [ZDJĘCIA+VIDEO]

  Damian Dragański AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  - Czynności się kończą, motocykliści nie przekroczą granicy polskiej, każdy indywidualnie otrzyma decyzję o odmowie wjazdu - powiedział rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej Dariusz Sienicki ok. godziny 13.30, kiedy końca dobiegała szczegółowa kontrola Rosjan, którzy przyjechali z Białorusi.


  TVP/x-news


  Na przejściu granicznym w Terespolu pojawiła się grupa 10 motocyklistów, którzy otrzymali indywidualną odmowę wjazdu do Polski. Każdy z 10 kierowców został poddany szczegółowej kontroli. Według funkcjonariuszy straży granicznej nie posiadali oni wizy Schengen, czyli dokumentu który dałby mi prawo wjazdu do Polski. - Trzęsą nas maksymalnie. Sprawdzają wszystkie rzeczy – każdą koszulkę, każdy klucz, każdy śrubokręt – powiedział rosyjskiej agencji Interfax komandor rajdu "Zwycięstwo. Moskwa – Berlin", Andriej Bobrowski. Strażnicy mieli szukać emblematów grupy motocyklowej a także symboli sowieckich.

  Motocykliści, którzy pojawili się na granicy, twierdzili, że nie mają nic wspólnego z grupą Nocne Wilki. Przedstawiali się oni jako grupa "Memoriału chwały i zwycięstwa". Na kierowców czekała spora grupa polskich motocyklistów, uczestników Rajdu Katyńskiego. Zapowiedzieli oni, że będą towarzyszyć Rosjanom podczas ich podróży po Polsce.

  Zapowiedziany przez Nocne Wilki przejazd budził wiele emocji. Polska miała być ich przystankiem w drodze do Berlina, gdzie 9 maja odbędzie się 70. rocznica zakończenia II wojny światowej. W piątek Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało oficjalny zakaz wjazdu rosyjskim motocyklistom.

  Decyzja resortu nie wpłynęła jednak na zmianę planów Rosjan. Zapowiedzieli oni, że nie będę respektować zakazu polskiego ministerstwa. W mediach pojawiła się informacja, że będą więc próbowali wjechać do Polski na innych przejściach granicznych. Rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, powiedział jednak, że żaden z Nocnych Wilków nie wjechał do Polski.
  Obecność Rosjan w Polsce jest kontrowersyjna w związku z ich otwartą sympatią do Władimira Putina i jego polityki. Lider Nocnych Wilków, Aleksandr Załdostanow jest uznawany za przyjaciela rosyjskiego prezydenta. Był on również obecny podczas aneksji Rosji na Krymie.

  Nocne Wilki jeszcze przed pojawieniem się na przejściu granicznym w Terespolu zapowiedziały, że o godz. 16 pojawią się w Warszawie na Skwerze Wołyńskim.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo