Nie żyje Władysław Bartoszewski. W trójmiejskich urzędach...

  Nie żyje Władysław Bartoszewski. W trójmiejskich urzędach mają pojawić się księgi kondolencyjne

  red.

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Flagi przed UM Sopotu opuszczone do połowy po śmierci Bartoszewskiego
  1/8

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Przemek Świderski

  W piątek zmarł profesor Władysław Bartoszewski. Dyplomata miał 93 lata. W trójmiejskich urzędach będzie można wpisać się księgach kondolencyjnych.
  Z powodu śmierci prof. Władysława Bartoszewskiego przed Urzędem Miasta Sopotu opuszczone zostały flagi, a od poniedziałku od godz. 10.00 w holu na I piętrze Urzędu Miasta Sopotu wyłożona zostanie księga kondolencyjna (w godzinach pracy urzędu).

  Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci prof. Władysława Bartoszewskiego, Wielkiego Polaka, Honorowego Obywatela Miasta Sopotu. Jesteśmy dumni, że prof. Władysław Bartoszewski był częstym gościem w naszym mieście - mówi Jacek Karnowski, Prezydent Miasta Sopotu.

  Flagi zostały opuszczone także w Gdyni. W hallu głównym Urzędu Miasta (al. marsz. Piłsudskiego 52/54) została wyłożona księga kondolencyjna, do której można się wpisywać: dzisiaj (25.04) - w sobotę do godz. 20.00, w niedzielę (26.04) od godz. 10.00 do 20.00, a od poniedziałku w godzinach otwarcia Urzędu Miasta, w godz. 7.00 – 18.00.

  Profesor Władysław Bartoszewski był honorowym obywatelem Gdyni od 2004 roku.

  Od poniedziałku od godz. 8.00 w siedzibie Rady Miasta Gdańska przy ul. Wały Jagiellońskie 1 wyłożona będzie księga kondolencyjna ku pamięci zmarłego w piątek profesora Władysława Bartoszewskiego. W poniedziałek, tuż po godzinie 8.00 rano do księgi wpisze się prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.


  Władysław Bartoszewski nie żyje. Wspominają go m.in. Komar, Weiss i Kwaśniewski

  Źródło: TVP/TVN 24/x-news


  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo